Британію викрили в торгівлі елітними автомобілями з Росією

Британію викрили в торгівлі елітними автомобілями з Росією

12 березня 2024
0

Попри західні санкції, Росія продовжує ввозити британські автомобілі, включно з розкішними марками, через пострадянські держави.

Як повідомляє Sky News, після того, як прямий експорт британських автомобілів у Росію впав до нуля внаслідок вторгнення РФ в Україну у 2022 році, за цим колапсом послідувало відповідне збільшення експорту британських автомобілів у сусідні з Росією країни, особливо в Азербайджан.

Британські автовиробники наполягають, що більше не продають автомобілі напряму в Росію через санкції. Однак у британському уряді занепокоєні цією «сірою зоною», через яку товари можуть надходити в Росію через пострадянські держави на Кавказі та в Центральній Азії.

«Ми продовжуємо чинити тиск на тих, хто веде бізнес із Путіним та його друзями, включно із санкціями проти осіб, які намагаються обійти наші санкції, і співпрацюємо з партнерами та владою щодо низки третіх країн, щоб зупинити потік товарів у Росію», - заявила британська міністерка із санкцій Енн-Марі Тревельян.

Згідно з аналізом офіційних торговельних даних Податкової та Митної служби Великої Британії (HMRC), країна експортувала транспортних засобів до Азербайджану на 273 мільйони фунтів стерлінгів 2023 року, що на 1860% більше, якщо порівнювати з п'ятирічним періодом, що передував вторгненню РФ в Україну.

Збільшення експорту до Азербайджану не тільки безпрецедентне, а й майже дорівнює показнику річного експорту автомобілів до Росії за два роки до введення санкцій, який становив у середньому 330 мільйонів фунтів.

Журналісти Sky News також проаналізували дані міжнародної торгівлі ООН, що свідчать про те, що рівно за той самий період, коли Велика Британія зафіксувала безпрецедентне зростання експорту автомобілів до Азербайджану, Азербайджан зафіксував безпрецедентне зростання експорту автомобілів до Росії.

Раніше повідомлялося, що під час слухань у Сенаті США заступник директора британської організації Conflict Armament Research (CAR) Деміен Сплітерс заявив, що сотні західних і російських компаній залучено до незаконних схем Кремля з уникнення санкцій і забезпечення прихованого постачання до РФ електронних компонентів, необхідних для виробництва зброї.

Джерело: NV.UA

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація