Чому на заправках водіям не дозволяють наливати паливо в пластикову тару?

Чому на заправках водіям не дозволяють наливати паливо в пластикову тару?

09 червня 2022
7

З початку війни в Україні виник дефіцит палива, черги на заправках наразі не зменшились, а тому водії намагаються «запастись» пальним та навіть просять наливати його у пластикові каністри, з собою.

На багатьох АЗС відразу попереджують, що «не відпускають пальне у пластикові каністри». Зокрема мережа WOG з 3 червня оновила умови продажу пального, збільшивши ліміт, однак обмеживши можливість заправки виключно у бак авто.

Водії не задоволені подібними обмеженнями, однак, експерти наголошують, що заборону ввели не спроста, наливати паливо у пластик - небезпечно.

Головна причина заборони в тому, що пластик має властивість накопичувати статичну електрику. Спеціалісти наводять у приклад наелектризований гребінець, який «стріляє» іскрою. Така ж іскра може утворитися при терті горючої рідини об стінки пластикової тари, що стає причиною займання.

Водночас наразі у продажу є каністри, що виготовлені зі спеціального пластику, адаптовані під зберігання палива, про що свідчить відповідний підтверджуючий напис. Однак, якщо заборона діє на усю пластикову тару, навряд чи працівник АЗС повірить вам та звірятиме коди пластику.

Водночас більшість фахівців все ж наголошують, що для того, аби каністра з пластику таки накопичила негативну статику, її потрібно посилено і навмисно терти об інший матеріал. Причому, не всякий матеріал підійде. Хоча, якщо в багажнику машини є ковролін, це може стати причиною.

Якщо ним ретельно, швидко і довго терти пластик, то він, можливо, накопичить той самий негативний заряд. Якщо ж тара надійно закріплена, цього не станеться.

Відмовлять вам налити пальне і у пляшку з харчового пластику, адже високий тиск парів бензину створює загрозу розриву тари.

Можливо, на якихось АЗС на околицях подібний хід і практикується, але навряд чи вам дозволять це зробити на великих мережевих автозаправках, для яких репутація - не порожній звук.

Джерело: 24tv.ua

Обговорення новини

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація
Pluto73  

У нас не доливають всюди, тому каністри і забороняють. В Європі чогось статикою не б'ється пластик, лише у нас б'ється.

+6-1ВІДПОВІСТИ  
avtoman  

Заправлявся недавно в Запоріжжі так в советську 20 літрову каністру залили 22.3 літра бензіну я офігел поскандалив і заставив вилить назад в резервуар і з скандалом забрав свою готівку та поїхав звідти отак нас обягорюють в бак не заглянешь.

+5ВІДПОВІСТИ  
Денис Пирський  

avtoman, не знаю як на рахунок металевої радянської, але в будь-яку пластмасову каністру, якщо залити "під зав'язку", влазить приблизно 22-22 л

+1ВІДПОВІСТИ  
avtoman  

Денис Пирський, По середині радянської каністри стоїть цифра 20 л.

+1ВІДПОВІСТИ  
Денис Пирський  

На рахунок бензину, все зрозуміло, я навіть згоден з цією забороною. Але дизель і сірником не так просто запалити

+1ВІДПОВІСТИ  
ftgabber  

В нас, як завжди, маєш великі гроші, то можна срати на закон. В Тернополі на азс забороняють лити в металеві каністри, інакше штрафують заправщиків.

+1-1ВІДПОВІСТИ  
ftgabber  

Чому не хочуть лити, то зрозуміло. Недавно друг якось домовився налити йому в маленьку каністру, на табло було 5л, а в каністрі трошки більше 1л.

+3ВІДПОВІСТИ  

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація