Держава змінила підходи до дорожніх тендерів

Держава змінила підходи до дорожніх тендерів

06 грудня 2023
0

Завдяки зміні підходів до експлуатаційного утримання автомобільних доріг на десятьох тендерах вдалося зекономити 1,2 млрд грн. Агентство відновлення провело ці тендери протягом жовтня-листопада у Київській області, повідомила пресслужба відомства.

«Нові підходи до проведення закупівель дали результат: у тендерах змогла взяти участь більша кількість компаній. Лоти стали меншими, а отже, зменшилася і очікувана вартість. Тож і компанії з меншим річним доходом змогли подавати заявки», - сказано в повідомленні.

У закупівлях взяли участь від чотирьох до шести компаній. Ціна зменшилася в середньому на 25%.

«Якщо раніше одна з компаній отримувала найбільшу кількість підрядів по області, то зараз кількість підрядників збільшилася, і розподіл замовлень серед них став більш рівним, немає компанії-монополіста», - пояснило Агентство.

Основні зміни стосуються таких критеріїв:

  • Лотування: ввели єдині правила щодо довжини доріг у кожній закупівлі. Найбільше це 770 км. Мінімальне значення визначається залежно від загальної довжини доріг у регіоні. В областях із найменшим показником становить 300 км.
  • Кваліфікаційні критерії: за законом їх чотири (аналогічний досвід, наявність техніки і обладнання, а також персоналу і наявність фінансової спроможності). Зробили їх зрозумілими, типовими і прозорими.
  • Договір: розробили типовий документ, який оптимізує та уніфікує підходи до всіх замовників. Визначили головні ризикові моменти щодо відповідальності та якості послуг.

«Організовувати роботи з експлуатаційного утримання непросто, оскільки матеріали для зимового утримання треба починати готувати ще влітку, особливо в умовах дефіциту необхідного обсягу технічної солі. Проте вже перші торги за новими правилами показали вищу конкуренцію і вагоме зниження ціни. І це лише початок», - прокоментував голова Агентства Мустафа Найєм.

Усі кошти з дорожнього фонду у 2024 році будуть перенаправлені на потреби безпеки й оборони. Проте це не означає, що дорожня галузь залишиться без фінансування, заявляв голова Мінфіну Сергій Марченко.

Дорожня галузь у 2024 році отримуватиме фінансування із трьох ключових джерел. Так, на утримання доріг у зимовий період підуть залишки коштів дорожнього фонду станом на 1 січня 2024 року, не використані в попередні бюджетні періоди (2021-2023 роки).

Джерело: LIGA.net

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація