До 2035 року 30% «землян» пересядуть з авто на електроскутери та електровелосипеди

До 2035 року 30% «землян» пересядуть з авто на електроскутери та електровелосипеди

24 квітня 2023
3

Майже третина мешканців світу за десять років готові проміняти власні автомобілі на більш екологічні засоби мікромобільності - скутери, електровелосипеди, електросамокати. Ще 46% погодяться пересісти на міський транспорт. Такі результати опитування, яке минулого тижня опублікував Центр майбутньої мобільності агентства McKinsey.

Аналітики агентства досліджували регіональні тенденції в усьому світі, щоб сформулювати комплексні зміни, які можуть змінити сектор до 2035 року.

У світі сьогодні використовується 1,3 млрд транспортних засобів, і багато з них знаходяться у приватній власності. У США на 1000 жителів припадає 868 автомобілів, у Норвегії - 635, у Мексиці - 391. Хоча у Китаї наличується лише 219 автомобілів на 1000 жителів, але це все одно становить понад 300 млн автомобілів на дорогах.

Дослідження McKinsey показує, що приватні автомобілі сьогодні залишаються найпоширенішим видом транспорту.

Який транспорт «земляни» переважно обирали в 2022 році:

  • Громадський транспорт - 23%;
  • Приватні автівки - 45%;
  • Мікромобільність (скутери, велосипеди, у тому числі електричні та інші невеликі транспортні засоби) - 16%;
  • Таксі - 2%;
  • Обирають ходити пішки - 14%;
  • Роботаксі та інші нові форми транспорту - ще 1%.

Популярність приватного автотранспорту заохочує забудовників будувати гаражі та паркінги, а урядові органи - передавати під парковки дефіцитні та цінні міські землі, які можна було б відвести під парки та інші публічні простори.

Як може змінитись екосистема мобільності до 2035 року

Дослідження McKinsey показує, що у наступні десять років в екосистемі мобільності можуть відбутись кардинальні зміни, і однією з головних стане зниження частки приватних авто.

В Європі вже на законодавчому рівні почалось обмеження кількості транспортних засобів на дорогах, щоб полегшити затори та зменшити викиди. В свою чергу, споживачі потроху обирають більш ефективні, екологічні і зручні варіанти транспорту.

Центр мобільності майбутнього McKinsey вважає, що за десять років з’являться більш інноваційні варіанти мобільності, зокрема робошатли – спільні автономні мікроавтобуси на 4-8 місць або міські повітряні таксі.

Щорічне опитування McKinsey виявило чотири основні тенденції: автономні автомобілі, збільшення частки електромобілів, поширення громадського транспорту та каршеринг.

Якою буде екосистема мобільності через 10 років - дослідження

  • 30% - планують збільшити використання електровелосипедів, електросамокатів, а також carsharing;
  • 46% - готові пересісти з власних авто на інші види транспорту;
  • 70% - використовувати спільний робошаттл на 4-8 пасажирів. Інакше 42% таких поїздок здійснювались на приватному транспорті.

В McKinsey вважають, що частка мешканців великих агломерацій, які обиратимуть власні автівки, зменшиться приблизно в півтора рази. Нові види транспорту, наприклад, автономні робошатли, збільшать свою частку з 1% до 8%. Громадський транспорт, електросамокати, електровелосипеди та мінімобілі (маленькі три- або чотириколісні автомобілі) - стануть більш популярними.

Джерело: The Page

Обговорення новини

No Mercy  

Щось жодного знайомого такого немає, хто б хотів пересісти з авто на великі, або скутер.

+2-3ВІДПОВІСТИ  
mkvaltara  

nikolaynovgorodskiy, це ви просто знаходитеся всередині певної бульбашки. В мене дружина практично відмовилася від поїздок містом на авто на користь громадського транспорту - ГТ швидше рухається в час пік. Я авто по місту використовую у виключних випадках, коли треба перевезти щось, решта комбінація з велосипеда, прокатних самокатів, ГТ і пішкаруса. Купа друзів так само, щоправда лише серед тих які цінують свій час і готові були проаналізувати як буде швидше. Якби я авто використовував лише в межах міста, то абсолютно точно від нього відмовився

+3-3ВІДПОВІСТИ  
No Mercy  

mkvaltara, ніхто в здоровому глузді і хто вміє нормально їздити за кермом, не відмовиться від авто на користь громадського транспорту в Україні, бо він в основному жахливий. Це не європейські автобуси і трамваї з вайфаєм та кондиціонерами. А дуже часто поки дійдеш до зупинки, то на авто вже можна доїхати до пункту призначення.

+1-4ВІДПОВІСТИ  

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація