Японська Hino Motors, що є дочірньою компанією Toyota Motor, визнала себе винною у схемі шахрайства з викидами та погодилася виплатити понад 1,6 мільярда доларів у межах угоди із декількома федеральними агентствами США. Про це пише Quartz.
Компанія була звинувачена у змові та незаконному продажу понад 105 тисяч важких дизельних двигунів у США у період з 2010 до 2022 року, які не відповідали екологічним стандартам. Внаслідок цих дій Hino заробила близько 1,087 мільярда доларів.
Скандал спалахнув у березні 2022 року, коли з'ясувалося, що співробітники Hino фальсифікували результати тестів двигунів. Понад 643 тисячі автомобілів, оснащених цими двигунами, були вироблені з порушеннями, десятки тисяч із них відкликали.
Комітет, який розслідував скандал, виявив, що причиною стали суворі робочі умови та культура компанії, яка не допускала обговорень або сумнівів у рішеннях керівництва. Ця проблема також була зафіксована в іншій дочірній компанії Toyota - Daihatsu.
Hino зіткнулася з багатьма звинуваченнями з боку федеральних агентств, таких як Агентство з охорони навколишнього середовища, ФБР, Міністерство транспорту та штат Каліфорнія. Компанія погодилася виплатити:
- $521,76 млн у вигляді кримінального покарання,
- $442,5 млн як цивільні санкції,
- $236,5 млн для врегулювання претензій Каліфорнії.
Hino також буде заборонено імпортувати дизельні двигуни в США протягом п'ятирічного випробувального терміну.
У жовтні компанія вже заклала витрати на покриття цих витрат у розмірі близько $1,54 млрд.
Генеральний директор Hino Сатоші Огісо назвав угоду важливим кроком у подоланні застарілих проблем компанії. За його словами, Hino впровадила значні реформи для запобігання повторенню подібних інцидентів у майбутньому.
«Ми прагнемо стати компанією, яка приносить користь суспільству», - наголосив він.
Ця подія стала черговим ударом по репутації японської автомобільної промисловості, яка останнім часом стикається із численними скандалами.