Після серії польових випробувань на полігоні та у фронтових умовах Міноборони України кодифікувало роботизований комплекс Droid TW 12.7 з кулеметною надбудовою Browning 12.7.
Виданий документ є своєрідним допуском до експлуатації цієї системи у бойових підрозділах Сил оборони, незалежно від їх відомчої належності. Також це є своєрідним паспортом, що дозволяє військовим формуванням та їх службам забезпечення купувати за встановленою процедурою таку техніку коштом державного бюджету.
Кодифікатором не вказуються технічні характеристики робота-дрона з дистанційним управлінням, окрім загального опису, що це «гусенична платформа для найскладніших умов» з кулеметом Browning 12.7. Про кодификацію повідомило Міноборони України.
З мізерної кількості фото у мережі можна лише зробити висновок, що тут електротягова ходова, яка живиться від акумулятора. Також від батареї йде енергопостачання на приводи дистанційного керування кулеметом.
У ходовій використано метало-гумову стрічку гусениць. Це дає впевнений контакт з поверхнею ґрунту чи снігу й позитивно впливає на подолання складних ділянок шляху з різним рельєфом місцевості.
Керування дещо інше, ніж в описі Міноборони. Там йдеться, що «дистанційне управління через планшет», але планшет є пасивним атрибутом управління, туди виводиться лише зображення з камери на штативі платформи.
Безпосередньо роботизованою машиною та кулеметним модулем оператор керує за допомогою пальчикових джойстиків на дистанційному пульті.
«Кодифікація та допуск до експлуатації українського роботизованого комплексу Droid TW 12.7 - це вагомий крок до впровадження інновацій у Збройні сили України. Кодифіковуємо зразки, що стають надійним інструментом для наших захисників, допомагаючи їм виконувати завдання в найскладніших умовах. Наша перевага - високотехнологічна армія, здатна протистояти сучасним викликам», - зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.