KIA почне виробляти електромобілі у Словаччині

KIA почне виробляти електромобілі у Словаччині

01 листопада 2022
0

Як повідомляє видання Business Korea, компанія KIA обрала Словаччину як плацдарм для виробництва електромобілів у ЄС. Місцевий завод розпочне масове виробництво електротранспорту з 2025 року.

Планується випускати електромобілі малого та середнього розмірів, оптимізовані для європейського ринку на заводі KIA Autoland Slovakia у словацькій Жиліні. Про це офіційно повідомила Hyundai Motor Group, яка є материнською компанією для KIA. Група вже організувала масове виробництво Hyundai IONIQ 5 в Індонезії та анонсувала плани випускати електромобілі у США. При цьому планів розширення місцевого виробництва в Європі донедавна не було.

KIA Autoland Slovakia є одним із ключових заводів Hyundai Motor Group, який розпочав діяльність у грудні 2006 року, на два роки раніше, ніж автозавод Hyundai у Чехії. Торік у травні місцевий завод випустив 4-мільйонну машину. Побудований на площі 1,92 млн м2, завод здатний випускати 330 тис. авто щорічно і сьогодні виробляє KIA Ceed, модель Exceed, а також Sportage. У листопаді минулого року розпочався випуск гібридної версії Sportage.

Електрифіковані версії машин від гібридів до чистих електромобілів вже є надзвичайно популярними в Європі. Лише минулого року Kia продала 116 278 електрифікованих моделей на європейському ринку, і частка електрифікованих машин тут уперше перевищила для компанії 20%. У січні-вересні поточного року продано 103 718 машин, на 28% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року - багато в чому завдяки популярності EV6 та Sportage. Після 2035 року Hyundai та KIA планують продавати в ЄС 100% електрифікованих моделей.

Через ряд причин Словаччина вважається автовиробниками надзвичайно привабливим майданчиком для випуску транспорту в Європі. За даними Корейського агентства зі сприяння торгівлі та інвестиціям, на випуск автомобілів припадало 50% усієї промисловості Словаччини минулого року, на автоіндустрію припало 13% ВВП країни.

Відомо, що електрифіковані моделі різних типів почали випускати у Словаччині Volkswagen Group (Volkswagen, Audi та Porsche), Land Rover та Stellantis (Peugeot). Підготовка до виробництва електромобілів розпочалася і на заводі Hyundai у сусідній Чехії.

Джерело: AMPERCAR

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація