Літаюче електричне таксі Airbus eVTOL представили офіційно

Літаюче електричне таксі Airbus eVTOL представили офіційно

08 березня 2024
0

Європейська аерокосмічна компанія Airbus представила електричне літаюче таксі Airbus eVTOL. Авіаційний гігант вважає, що прототип буде ідеальним для авіаперельотів у містах і передмістях.

Незвичний транспортний засіб має розмах крил 12 метрів. Зазначається, що його фіксовані крила та V-подібне хвостове оперення були розроблені з урахуванням тихого польоту. Така форма також дозволить електротаксі розвивати крейсерську швидкість у 120 км/год.

Вісім електричних пропелерів допомагають прототипу піднятися вертикально над землею та рухатися горизонтально в повітрі. В Airbus націлені на дальність польоту у 80 км. Компанія також зазначає, що співпрацює зі своїми авіакомпаніями-партнерами, щоб забезпечити їх практичність. Аеротаксі розраховане на одного пілота та трьох пасажирів, які сидять в задній частині кабіни.

«Випуск CityAirbus NextGen є важливим і дуже реальним кроком, який ми робимо на шляху до вдосконаленої повітряної мобільності та нашого майбутнього продукту та ринку», - сказав Балкіз Саріхан, керівник відділу міської мобільності Airbus.

Разом із CityAirbus NextGen компанія скористалася можливістю представити світові випробувальний центр у Донауверті, Німеччина. Це місце буде призначено для тестування систем eVTOL.

Відомо, що новий випробувальний центр працює з грудня і у майбутньому використовуватиметься для підготовки CityAirbus NextGen до його першого польоту, який має відбутися пізніше цього року. Компанія планує випробувати електродвигуни eVTOL, його ротори, засоби керування польотом, авіоніку та інші системи.

Джерело: Autogeek
Фото: Carscoops

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація