Маск удруге програв суд за рекордну винагороду від Tesla

Маск удруге програв суд за рекордну винагороду від Tesla

03 грудня 2024
0

Генеральний директор Tesla Ілон Маск програв справу щодо відновлення свого пакета винагороди у розмірі $55,8 млрд, укладеного з Tesla в 2018 році. Про це повідомляє CNBC.

Суддя з Делаверу залишила чинним своє січневе рішення у справі. Акціонер Tesla Річард Торнетта подав позов п'ять років тому, звинувативши генерального директора компанії в диктаті під час переговорів щодо компенсаційного пакета і заявивши, що рада директорів не могла діяти незалежно.

Влітку 2024 року акціонери автовиробника переважною більшістю голосів знову схвалили пакет виплат. Суддя Кетлін МакКормік постановила, що результати цього голосування не скасовують її попереднього рішення, і зазначила креативність компанії, яка спробувала домогтися затвердження винагороди вдруге.

За її словами, у ради директорів Tesla «не було процесуальних підстав скасовувати результат ухваленого за підсумками судового розгляду несприятливого рішення, виходячи з доказів, сформованих ним після суду».

Tesla пообіцяла оскаржити це рішення, назвавши його помилковим, а Маск написав у своєму мікроблозі на платформі Х, що «голоси компанії мають контролювати акціонери, а не судді».

Маск і Tesla можуть подати апеляцію до Верховного суду штату Делавер. Це може статися вже цього тижня, але розгляд апеляції може тривати більш ніж рік, зазначає Reuters.

Пакет винагороди Маска складався з опціонів на 303 млн акцій Tesla і був прив'язаний до результатів компанії. Зарплату вона не виплачує, пояснила Financial Times.

Якщо мільярдер отримає ці акції, його частка в автовиробнику зросте з трохи менш як 13% до 20%.

Влітку акціонери Tesla також схвалили перенесення реєстрації компанії з Делаверу до Техасу - найпопулярніше місце реєстрації великих публічних компаній США.

Маск переніс із Делаверу й інші свої компанії, включно зі SpaceX.

Джерело: LIGA.net
Фото: Tesla

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація