Пентагон заявив, що компанія співпрацює з військовими Китаю, а отже взаємодія з CATL може становити загрозу національній безпеці. Поки що влада США не згадала про конкретні обмеження для CATL, проте репутаційні витрати вже є: акції китайської компанії в моменті впали на п'ять відсотків. Виробник батарей не згоден зі звинуваченнями.
В офіційній заяві CATL дії Міноборони США називають помилковими і підкреслюють, що ніколи не були пов'язані з військовим бізнесом. Для китайської корпорації занесення до чорного списку Пентагону не обіцяє нічого хорошого: попередження влади США може поставити під загрозу спільні проєкти з американськими партнерами.
Аналітики Reuters вважають, що Пентагон де факто вводить обмеження на співпрацю в певних секторах економіки. Американські законодавці давно домагалися занесення CATL до чорного списку, проте концерн Ford планував купити у китайської сторони ліцензію на виробництво недорогих літій-іонних осередків. Тепер спільний проект з очікуваними інвестиціями в розмірі 3,5 мільярда доларів під питанням.
Наразі осередки CATL не поставляють у США, проте Tesla використовують ці акумулятори на електромобілях китайського виробництва. Також компанія Ілона Маска планувала використовувати технології «батарейного» гіганта на американських Гігафабриках, але тепер до партнерства напевно будуть підходити з обережністю.