Непрацюючий двигун боліда Формули-1 оцінили у вартість машини

Непрацюючий двигун боліда Формули-1 оцінили у вартість машини

26 липня 2022
0

Боліди Формули-1, що відслужили своє, якщо і продаються приватним особам, то в більшості випадків без силової установки, оскільки виробники ретельно оберігають свої технічні інновації. Але якщо у продаж на аукціони потрапляють двигуни болідів чемпіонату світу, то найчастіше вони є непрацездатними. Не тому, що зламані, а тому, що приведені в такий стан свідомо. Але й на такі лоти знаходяться покупці.

У продажу з'явився 3,0-літровий двигун Honda RA001E V10 F1, який використовувався як командою BAR-Honda, так і колективом Jordan у сезоні Формули-1 2001 року.

Потужність двигуна V10 становила до 830 кінських сил при 17900 оборотах на хвилину, хоча в гоночному варіанті віддача була обмежена 815 силами при 17500 оборотах.

Під час гоночної «кар'єри» кожен такий мотор проходив повне перебирання кожні 1200 кілометрів пробігу, але цей конкретний екземпляр двигуна з неназваних причин у якийсь момент позбавили частини внутрішніх компонентів і перетворили на видовищну інсталяцію.

На торгах за непрацюючий двигун Формули-1 виручили понад 24 тисячі євро - за ці гроші можна купити нехай і дорожній, але все-таки автомобіль цілком. Але комусь виявилося достатньо можливості торкнутися світу високих технологій хоча б у вигляді такого арт-об'єкта.

Джерело: Мотор

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація