Польські фермери приєднаються до протесту перевізників на кордоні з Україною

Польські фермери приєднаються до протесту перевізників на кордоні з Україною

20 листопада 2023
1

Страйк польських далекобійників на кордоні з Україною загрожує поширитися на групу фермерів, які планують приєднатися до протесту на ще одному пункті пропуску. Про це повідомляє Bloomberg.

Близько 100 фермерів з асоціації «Зраджене село» планують провести триденну акцію протесту на пункті пропуску «Медика» в четвер, повідомив агентству Лукаш Мартин, один з її організаторів.

«Фермери були першою групою, яка постраждала. Тепер постраждали транспортні компанії, питання в тому, хто буде наступним», - сказав він.

Члени Міжнародного союзу автомобільного транспорту, галузевої групи, з Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії та Литви звернулися в листі до президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн з проханням переглянути угоду, яка дозволяє лібералізацію руху з Україною, термін дії якої закінчується в червні 2024 року.

У четвер Єврокомісія заявила, що будь-яке повторне введення дозволів або квот на автомобільні перевезення з України є юридично неможливим, оскільки це порушило б чинну угоду між ЄС і Києвом.

ЄС дозволив українським перевізникам перевозити товари без отримання дозволів, щоб полегшити і прискорити потік вантажів під час війни.

Заступник міністра інфраструктури України Сергій Деркач заявив у понеділок у Facebook після відвідування пунктів пропуску «Рава-Руська» та «Краковець», що на обох переходах було не більше 15 протестувальників, які фактично утримували кордон у заручниках.

«Очевидно, що запевнення щодо безперешкодного пропуску гуманітарної допомоги та небезпечних вантажів не виконуються. Ми бачили численні випадки, коли в чергах стоять цистерни з пальним і гуманітарна допомога. Ми передали цю інформацію польським колегам і чекаємо на відповідь», - заявив Деркач.

Обговорення новини

Закарпаттячко  

Треба терміново виказати занепокоєність! Або навіть глибоку і всеосяжну незанепокоєність! А то геть нічого не роблять

ВІДПОВІСТИ  

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація