Понад 212 тисяч іспитів провели сервісні центри МВС у 2025 році

Понад 212 тисяч іспитів провели сервісні центри МВС у 2025 році

03 березня 2025
0

Чи можливо успішно скласти іспити в сервісному центрі МВС з першої спроби? Дані статистики свідчать, що це під силу тим, хто добре вивчає правила дорожнього руху та опановує практичні навички керування автомобілем.

За перші два місяці 2025 року по всій Україні було проведено 212 269 теоретичних та практичних іспитів. Попри те, що відсоток успішності з першої спроби невисокий, серед кандидатів у водії є ті, хто наполегливо готується до тестування та перевірки практичних навичок керування. Так, з початку 2025 року у сервісних центрах МВС проведено 95 117 теоретичних іспитів як після самопідготовки, так і після навчання в автошколі. Із них - 20 221 успішно складені з першої спроби, а це 21%. Щодо практичної підготовки - показники успішності серед кандидатів у кермувальники нижчі, порівняно з теоретичним тестуванням. Так, за перші два місяці цього року проведено 117 152 практичних іспитів, із них 18 811 складені відмінно з першої спроби, тобто 16%.

Якщо вирішили сісти за кермо автомобіля, варто розпочати з теоретичної підготовки. Правила дорожнього руху можливо вивчати самостійно відповідно до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв. Також освоїти ПДР можливо в акредитованому навчальному закладі, а їхній перелік розміщений на сайті. Далі необхідно звернутись до сервісного центру МВС для складання теоретичного іспиту. Під час тестування кандидат у водії має відповісти на 20 питань за 20 хвилин. Допускається не більше 2 помилок, інакше іспит не складено. А наступна спроба доступна через десять днів, починаючи з 11-го.

Після успішного тестування кандидат у водії звертається до автошколи для проходження практичної підготовки. І виникає питання - скільки ж часу необхідно навчатись? Усе залежить від транспортного засобу. Приміром, для категорії В з механічною коробкою передач - щонайменше 40 годин практичних занять та 38 годин - на машині з автоматичною коробкою передач.

Далі складається внутрішній практичний іспит в автошколі та видається свідоцтво про закінчення навчання, яке направляється до сервісного центру МВС. Документ про закінчення практичного навчання дійсний упродовж 2 років. За цей час необхідно скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС. Перше посвідчення водія видається на 2 роки.

Нагадуємо: для складання іспитів в сервісному центрі МВС необхідно підготувати пакет документів:

  • паспорт з відміткою про місце реєстрації або ID-картку (додається витяг про місце проживання);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • медичну довідку про придатність до керування транспортними засобами відповідної категорії.

Послуги у сервісних центрах МВС надаються за попереднім записом. Реєстрація до сервісного центру МВС та детальніша інструкція за посиланням.

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація