Ринок автогазу реагує на акциз

Ринок автогазу реагує на акциз

24 вересня 2022
0

Ціна на скраплений газ у опті за тиждень (16-23) підвищилася на 1 430 грн/т (3,3%) порівняно з минулим тижнем, до 44 270 грн/т. При цьому діапазон робочих цін перебуває в межах 41 500 - 46 000 грн/т залежно від регіону. Про це свідчать дані моніторингу Консалтингової групи «А-95».

«Ми вчора підняли ціни, але не зовсім на вартість акцизу, тому що вони почали зростати ще тоді, коли почалося активне обговорення цієї ініціативи уряду», - розповідає один із опитаних гравців ринку.

З його слів, ще одним чинником, який вплинув на ріст ціни, є збільшення закупівельної вартості ресурсу у європейських постачальників.

«Причому, наскільки я розумію, вони теж піднімали ціни з різних причин. Зокрема через підняття цін на інших, суміжних ринках, і збільшення попиту на нього в Україні», - каже він.

Він наголошує, що попри те, що фактично акцизний податок ще не сплачується, всі оператори поступово заклали його в ціну продукту.

«Але потрібно зазначити, що коли «прийде» акциз, уже такого підняття цін у опті не буде», - додає співрозмовник видання.

На акциз уже починають реагувати й роздрібні мережі, в основному ті, котрі працюють в економ- і середньому сегментах. Так, згідно з даними «А-95», цього тижня продукт у мережах «Авантаж 7» і KLO здорожчав на 20 коп./л, до 24,15 і 25,83 грн/л відповідно. Також на 10-50 коп./л ціни підняли AMIC, Shell і Chipo.

«Преміум-сегмент ще тримається за рахунок маржі, але через тиждень-два піднімуть і вони», - підсумовує він, зазначивши, що в середньому через повернення акцизу ціни на АЗС виростуть на 1-2 грн/л.

Джерело: enkorr

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація