Що таке LSPI та як з ним боротися

Що таке LSPI та як з ним боротися

01 травня 2024
0
Інформація розміщена на правах реклами або надана партнерами:

В сучасних висококомпресійних двигунах із прямим упорскуванням палива, особливо якщо вони часто працюють на низьких обертах та під значним навантаженням, останнім часом часто трапляється таке явище як LSPI. До речі, мало хто про це замислюється, але звичайний рух у міському трафіку, також відноситься до значного навантаження, особливо в літній період, адже двигун працює саме на низьких обертах та в режимі старт-стоп, ще й з ускладненим охолодженням.

То що ж таке LSPI, чому відбувається це явище і як йому запобігти? Давайте розглянемо це питання докладніше. Поняття LSPI (передчасне низькошвидкісне запалювання) відноситься до ситуації, коли відбувається небажане займання паливно-повітряної суміші в камері згоряння двигуна до того, як це було заплановано. Це явище характеризується спалахами запалювання в камері згоряння, які відбуваються раніше і суперечать природному циклу роботи двигуна. Таке попереднє запалювання може призвести до детонації двигуна, що може призвести до серйозних пошкоджень.

Причина LSPI полягає в тому, що такі двигуни спроектовані для забезпечення максимальної продуктивності, що потребує швидкого та високотемпературного згоряння палива. Однак, цей процес може бути порушений, якщо паливо не встигає повністю випаруватися в камері згоряння, що може призвести до утворення крапель палива, викликаючи нестабільне згоряння.

Крім того, їзда на низьких оборотах та запуск двигуна в холодну пору також може сприяти появі LSPI. Використання невідповідної моторної оливи також може бути причиною LSPI, так як сучасні двигуни з прямим упорскуванням вимагають оливи з низькою в'язкістю для забезпечення правильного змащення та покращення процесу згоряння палива.

Як моторна олива може запобігти LSPI?

Для запобігання явищу передчасного низькошвидкісного запалювання (LSPI) важливо дотримуватися певних запобіжних заходів при експлуатації автомобіля. Уникайте тривалої їзди на низьких обертах у періоди холодної пори року, оскільки це може сприяти виникненню LSPI. Крім того, вибір правильної моторної оливи також відіграє важливу роль у запобіганні цьому явищу.

Для захисту двигуна від LSPI були впроваджені зміни до рецептур моторних олив, які відображені в класифікації API SN Plus+RC. Ці оливи проходять додаткові тести на LSPI. Наприклад, моторна олива Special Tec DX1 5W-30 від німецького бренду LIQUI MOLY є сучасною синтетичною оливою з низьким коефіцієнтом тертя, яке забезпечує оптимізацію витрати палива і відмінний захист двигуна від зношування. При цьому ця олива також сприяє мінімізації ризику LSPI завдяки інноваційній технології присадок.

Моторна олива Special Tec DX1 5W-30 розроблена спеціально для бензинових двигунів автомобілів GM та Opel, вона має допуск GM dexos1™ Gen 3. Також ця олива рекомендується для використання в автомобілях інших виробників, включаючи Chrysler, Ford, Kia, Honda, Hyundai, Mazda , Nissan та Toyota. Більше того, у власників даних авто є чудовий шанс придбати Special Tec DX1 5W-30 за вигідною ціною, оскільки з 22 квітня по 19 травня, на всій території України компанія LIQUI MOLY проводить національну акцію на цю оливу. В рамках акції 5-літрову каністру оливи ви можете придбати за ціною 4-х літрів!

Special Tec DX1 відрізняється високим ступенем чистоти двигуна, чудовим захистом від зношування та зниженням витрат палива, що робить її ідеальним вибором для максимального ресурсу сучасного двигуна. Не втратьте шанс забезпечити свій автомобіль надійним захистом від LSPI і отримайте при цьому вигоду!

Більш детально дізнатися про переваги моторної оливи LIQUI MOLY SPECIAL TEC DX1 5W-30, а також підібрати її для конкретного автомобіля, відповідно до специфікацій та допусків, можна на сайті liquimoly.ua.

Джерело: LIQUI MOLY

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація