Сотні активістів штурмують завод Tesla в Німеччині

Сотні активістів штурмують завод Tesla в Німеччині

10 травня 2024
0

Сотні активістів штурмують завод Tesla GigaBerlin у Грюнхайді, Німеччина, причому дехто намагається проникнути в приміщення заводу. На момент написання статті німецька поліція провела кілька арештів. Про це пише CNN.

Tesla припинила виробництво на заводі з четверга по неділю. Оскільки четвер у країні був національним святом, зупинка торкнеться тільки сьогоднішнього дня.

Відео протесту тепер поширюється в соціальних мережах, на якому видно, як сотні протестантів біжать по полю біля заводу і відбиваються від поліції.

У п'ятницю активісти також спробували заблокувати колишній аеродром у Нойхарденберзі, де тимчасово припарковані автомобілі Tesla, що посилило напруженість навколо діяльності компанії. Поліція повідомила про загоряння піротехніки.

У підсумку до заводу стягнули величезну кількість поліції, а на його території встановили водомети.

За словами представника поліції, незважаючи на всі спроби, активістам поки що не вдалося прорватися на завод Tesla. Деякі демонстранти відволіклися від маршу і сховалися в довколишніх лісах, повідомляють місцеві ЗМІ RBB. Інші заблокували під'їзні шляхи, що ведуть до заводу Tesla. Решта протестувальників зібралися на акцію біля заводу.

Поліція закрила виїзд на Фрайенбрінк - найближчий до заводу виїзд з автобану - і прилеглі до заводу дороги. Крім того, згідно з повідомленнями поліції, залізничну лінію між Берліном і Франкфуртом-на-Одері на станції Фангшляйзе також було закрито через те, що колії зайняли активісти.

Чого хочуть активісти, які штурмують завод Tesla?

Tesla планує розширити приміщення Giga Berlin на 170 гектарів, подвоївши виробничу потужність підприємства до 1 мільйона одиниць на рік. Незважаючи на ці амбіції, жителі німецького міста Грюнхайде проголосували проти розширення під час опитування, проведеного раніше цього року.

Disrupt, коаліція самопроголошених антикапіталістичних антикапіталістичних протестних груп, стверджує, що розширення потребуватиме розчищення ділянок навколишнього лісу і ще більше перевантажить місцеве водопостачання.

На своєму веб-сайті Disrupt стверджують, що «електромобілі не є рішенням» для поетапної відмови від двигунів внутрішнього згоряння, що виділяють вуглекислий газ.

«Під час виробництва електромобілів споживання ресурсів створює величезний екологічний слід і, таким чином, ще більше сприяє глобальній кліматичній катастрофі», - стверджують учасники протесту, вказуючи на екологічну шкоду, завдану видобутком літію, ключового металу в акумуляторах для електромобілів.

А в їхніх соцмережах зазначено, що вони борються «За хороше життя за межами капіталізму!».

Це вдруге, коли вони атакують завод. Раніше протестувальники підпалили високовольтну опору електропередачі, що подає електроенергію на завод. Інцидент змусив Tesla закрити підприємство на тиждень.

Джерело: Фокус

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація