Силовики зупинили роботу підпільного міні-НПЗ на Закарпатті

Силовики зупинили роботу підпільного міні-НПЗ на Закарпатті

26 жовтня 2023
0

Служба безпеки спільно з БЕБ ліквідувала масштабну схему незаконного виробництва і збуту оптових партій пального на Закарпатті. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За наявними даними, до організації оборудки причетний депутат облради, який у злочинному середовищі має статус кримінального авторитета.

Зазначається, що ця особа є давнім соратником і кумом Віктора Медведчука, у зв'язку з чим протягом тривалого часу очолювала обласний осередок забороненої партії ОПЗЖ. За даними ЗМІ, йдеться про кума Віктора Медведчука Івана Чубирка, який нині перебуває під вартою у справі про вимагання.

«Щоб приховати своє відношення до нелегального бізнесу, депутат облради напередодні повномасштабного вторгнення рф «переписав» НПЗ на підконтрольну йому компанію у Києві», - йдеться у повідомленні.

Під час слідства встановлено, що директор цієї компанії налагодив нелегальний продаж дизпального сумнівної якості з виробничих потужностей підконтрольного йому нафтопереробного заводу у м. Мукачево.

У подальшому учасники схеми закуповували нафту в українських постачальників сировини і переробляли її на власному заводі. Потім готову продукцію реалізовували мережам АЗС у Київській, Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях без дозвільних документів і сплати податків.

«Для реалізації оборудки її організатори вносили недостовірні відомості до фінансово-господарської й звітної документації. Під час обшуків на підпільному НПЗ виявлено понад 600 тонн палива і обладнання для його виробництва на загальну суму майже 150 млн грн», - йдеться у повідомленні.

Крім того, у результаті слідчих дій в офісах фігурантів знайдено комп'ютери, мобільні телефони, документи і чорнові записи із доказами незаконної діяльності, печатки фірм, задіяних у злочинній схемі, готівку в різній валюті на загальну суму 3,3 млн у гривневому еквіваленті.

Наразі триває слідство у межах кримінального провадження, розпочатого за двома статтями за незаконне виготовлення підакцизних товарів і ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Джерело: enkorr

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація