Завдяки родині популярних сімейних авто під назвою Prius компанія Toyota вже певний час працює з високовольтними батареями. Окрім того, компанія розвинула бізнес з переробки акумуляторів, який, за її словами, знаходиться на порозі екологічного стрибка вперед завдяки новому процесу утилізації без горіння.
Піонером цієї технології є компанія Toyota Chemical Engineering (TCE), яка каже, що досі переробка означала спалювання старих батарей і збір важливих матеріалів із попелу. Незважаючи на те, що він працює, він інтенсивно виділяє вуглець і не є найефективнішим способом відновлення всіх матеріалів.
Саме тому дочірня компанія Toyota зараз працює над способом дистиляції електролітичної рідини, яка міститься в усіх акумуляторах. Природа рідини робить її дуже легкозаймистою, тому спалити всю батарею раніше було найпростішим способом вирішення проблеми.
Тепер компанія планує дистилювати електроліт, щоб зробити його менш займистим і безпечнішим у використанні. Завдяки цьому TCE зможе більш ретельно подрібнювати батареї та просто подрібнювати соти батарей, полегшуючи їх сортування та відновлення матеріалів.
Залишок називається «чорною масою», що містить алюміній, залізо та «велику кількість рідкісних металів». Toyota стверджує, що новий метод зменшує викиди CO2, пов'язані з переробкою батарей, і покращує швидкість їх відновлення.
«Це не тільки сприятиме нейтралізації викидів вуглецю, але також дозволяє сортувати та відновлювати матеріали, які ми не можемо отримати за допомогою звичайного спалювання, різко підвищуючи рівень відновлення», - сказав Кенічіро Мурамацу, член відділу розробки сировини.
Компанія також працює над тим, щоб зробити виробництво енергії з відходів екологічнішим. Замість того, щоб просто спалювати сміття, інженери стверджують, що, помістивши відходи в «скороварку» з тирсою, подрібненим папером і водою, можна перетворити їх на рідке паливо.
Потім отриману рідину можна ферментувати в газ, який використовується для виробництва електроенергії.