У 2023 році українські водії більше 6 млн разів порушили ПДР

У 2023 році українські водії більше 6 млн разів порушили ПДР

31 січня 2024
0

В Україні в 2023 році стосовно водіїв склали більше 6 млн адміністративних протоколів за порушення правил дорожнього руху. Про це повідомив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Зокрема, поліцейські у 2023 році склали 3 487 723 адміністративні протоколи за порушення правил дорожнього руху, які зафіксовані не в автоматичному режимі. Також минулого року було винесено 2 562 388 постанов за порушення правил дорожнього руху, зареєстровані камерами автоматичної фіксації (ці системи фіксують лише порушення швидкісного режиму).

За словами Білошицького, поліція продовжує вживати заходів для зниження кількості ДТП. Так, у 2022-2023 роках відновили роботу 265 камер автоматичної фіксації порушень ПДР. І кількість цих систем планують збільшити (з 1 березня 2024 року на українських дорогах з'явиться 50 нових камер автофіксації порушень правил дорожнього руху).

Білошицький підкреслив, що на дорогах стало більше поліцейських автопатрулів, які фіксують порушення Правил дорожнього руху. Крім того, поліція щоденно проводить інформаційні кампанії, спрямовані на виховання правомірної поведінки на дорозі.

Тим часом, за даними Патрульної поліції, в Україні в 2023 році сталося 23 462 дорожньо-транспортні пригоди із загиблими та травмованими, що на 26,9% більше, ніж у 2022 році. Минулого року на українських дорогах загинуло 3053 особи, що на 9% більше, ніж у 2022 році. Ще 29 502 особи отримали у дорожніх аваріях травми різного ступеня тяжкості, що на 27,5% більше, ніж у 2022 році.

Найбільше ДТП із загиблими та травмованими у 2023 році сталося у Дніпропетровській, Львівській та Київській областях, а також у Києві. Найменше - у Закарпатській області.

Головні причини смертельних ДТП: перевищення безпечної швидкості, порушення правил маневрування, порушення правил проїзду перехресть, порушення правил проїзду пішохідних переходів, недотримання дистанції, керування транспортним засобом у стані сп'яніння.

Раніше поліція хотіла боротися з водіями, які перевищують дозволену швидкість, за допомогою так званих «фантомних» поліцейських патрулів (це автомобілі без розпізнавальних знаків, які мали під час руху фіксувати швидкість зустрічних та попутних машин). Але через повномасштабне вторгнення в Україну російських окупаційних військ «фантомні» патрулі прибрали з доріг.

Джерело: Today.ua

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація