У НАНУ заявили про необхідність невідкладної реконструкції моста Патона

У НАНУ заявили про необхідність невідкладної реконструкції моста Патона

07 березня 2026
0

Член-кореспондент Національної академії наук України, генеральний директор Українського інституту сталевих конструкцій Олександр Шимановський заявив, що міст Патона в Києві ще можна врятувати, але реконструкцію потрібно починати негайно.

Про це повідомила Академія наук України, зазначивши, що саме інститут, який очолює Шимановський, побудував міст Патона і з 1953 року здійснює періодичний моніторинг та візуально-інструментальні обстеження споруди.

У повідомленні наголошується, що, якщо не гаяти часу, можна запобігти аваріям і непоправним наслідкам.

НАНУ також уточнила, що, на думку фахівців, щоб міст Патона став безпечнішим, необхідно:

  • підсилити крайні головні балки (верхову та низову) на опорі №25;
  • поремонтувати проміжні опори №11 (надводну частину) та №21 (підводну частину);
  • поремонтувати або замінити поперечні балки;
  • поремонтувати в'язі прогонових будов;
  • поремонтувати стовпи освітлення та перильної огорожі;
  • замінити деформаційні шви.

«Якщо найближчим часом не усунути дефекти, виявлені під час торішнього обстеження мосту, а реконструкцію (реставрацію) не виконати, то його конструкції не просто деградуватимуть далі, а деградуватимуть пришвидшеними темпами. Через це можуть повністю зруйнуватися деякі конструкції (зокрема несні), що спричинить людські жертви і колапс усієї транспортної інфраструктури Києва. Тому до ремонту й реконструкції (реставрації) мосту імені Є.О. Патона потрібно братися невідкладно», - заявили в НАНУ.

25 лютого академік НАН України, перший віцепрезидент академії В'ячеслав Богданов попередив, що технічний стан мосту ім. Патона в Києві вимагає «невідкладних рішень на державному рівні». Зокрема, за словами Богданова, метал поперечних балок, на яких лежать плити проїжджої частини, майже повністю проржавів.

В статусі аварійного міст Патона перебуває з 2017 року.

5 березня Київська міська державна адміністрація, пославшись на висновки учасників технічної наради на базі КП Київавтошляхміст за участю експертів Українського інституту сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського, заявила, що міст Патона у Києві можна експлуатувати, але встановлені раніше обмеження для транспорту діятимуть і далі.

  • заборонено в'їзд транспорту з навантаженням на вісь понад 7 тонн;
  • максимальна маса одного транспортного засобу - до 17 тонн;
  • максимальна маса транспортних засобів у колоні - до 10 тонн;

Схема руху лишається без змін: 2 смуги з правого берега на лівий і 3 - у зворотному напрямку.

Джерело: NV.UA
Фото: Національна академія наук України

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація