У Раді пропонують дозволити керування автомобілем з 16 років

У Раді пропонують дозволити керування автомобілем з 16 років

17 вересня 2022
1

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким передбачається дозволити керування легковим автомобілем з 16 років. Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Відповідно до законопроекту 8039 особи, які досягли 16-річного віку за письмовою нотаріально засвідченою згодою батьків, можуть керувати транспортними засобами категорії В, якщо вони оснащені автоматичною коробкою передач. Якщо ж на автомобілі встановлено механічну коробку передач, то такими машинами, згідно з проектом закону, можуть керувати особи, які досягли 17-річного віку.

«У разі заподіяння шкоди іншій особі, неповнолітня особа несе відповідальність за таку шкоду. А саме, відповідає за заподіяну ним шкоду самостійно на загальних підставах. У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування заподіяної нею шкоди, ця шкода відшкодовується її батьками або піклувальником, якщо вони не доведуть, що збитки були завдані не з їхньої вини», - йдеться у законі.

Нагадаємо, що сьогодні в українських автошколах навчатись водінню транспортних засобів категорії В можна з 16 років, але їздити дорогами загального користування дозволяється лише після досягнення 18 років.

Джерело: РБК-Україна

Обговорення новини

Лектор  

Злободневный вопрос подняли "наши" депутаты....

+3ВІДПОВІСТИ  

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація