Україна повідомила ЄС про передкризову ситуацію на ринку пального

Україна повідомила ЄС про передкризову ситуацію на ринку пального

20 листопада 2023
0

Україна повідомила Європейському Союзу про передкризову ситуацію на ринку пального через блокаду кордону польськими перевізниками. Про це в ефірі єдиного телемарафону сказав заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка.

«Нам потрібний західний кордон не лише для експорту, а й для постачання життєво важливих товарів, зокрема енергетичних, найбільше – автогазу. В умовах зими, в умовах постійних обстрілів з боку Російської Федерації блокування енергетичних товарів є кризовим явищем. Якщо дискусію щодо автотранспорту ще можна вести, там складні регулювання, то з перспективи енергетики це справді передкризова ситуація. [Ще] не кризова, але яка дозволяє нам застосувати з Європейською комісією механізми запобігання криз», - сказав він.

За словами Тараса Качки, цей тиждень буде присвячений роботі з Європейською комісією для знаходження рішення в цьому напрямку.

«Щодо інших дефіцитів. Я думаю, не буде такого, щоб повністю сири зникли з полиць. У нас є нормальне виробництво всередині країни, є інші шляхи постачання. Але певні перебої можуть бути, особливо це вдарить по продажах європейських виробників у контексті свят», - сказав він.

Тарас Качка додав, що в цих умовах збільшується важливість морського імпорту через чорноморські порти.

Чиновник сказав також, що вважає «не дуже чемним щодо України й українців» польський протест, а вимоги протестувальників - нелогічними.

«З точки зору розвитку бізнесу тих протестувальників, ми через лібералізацію послуг автомобільних, через збільшення товаропотоку між Україною й Польщею компенсуємо їм бізнес-можливості, які вони втратили від доступу на російський і білоруський ринки. Ображатись на українських перевізників через те, що Росія й Білорусь агресивно поводяться до Польщі - це безглуздо», - сказав Тарас Качка.

Джерело: LIGA.net

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація