Україна з Польщею домовилися про часткове розблокування кордону

Україна з Польщею домовилися про часткове розблокування кордону

02 грудня 2023
0

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України й Міністерство інфраструктури Польщі погодили низку заходів для часткового розблокування кордону. Про це повідомили в Мінінфраструктури.

Йдеться про:

  • відкриття пункту пропуску «Угринів - Долгобичув» для проїзду порожніх вантажівок для зменшення навантаження на інші пункти пропуску;
  • запровадження окремих пасів для порожніх авто в системі «єЧерга» на пунктах пропуску «Ягодин - Дорогуськ» і «Краківець - Корчова». На цих пунктах пропуску є фізичні смуги для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску як на українському, так і на польському боці;
  • запуск пілотного проєкту з реєстрацією в «єЧерзі» безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску «Нижанковичі - Мальховіце» терміном в один місяць.

Питання скасування чи змін до Угоди про лібералізацію перевезень з ЄС не обговорювалось і не було на порядку денному.

Водночас польські протестувальники наполягають на функціонуванні КПП «Угринів-Долгобичув» і «Нижанковичі-Мальховіце» лише для транспорту, зареєстрованого в ЄС. Однак у Мінінфраструктури наголошують, що така позиція неприйнятна для України і Європейського Союзу.

Джерело: enkorr

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація