Український ВПК випустить велику партію бронемашин

Український ВПК випустить велику партію бронемашин

05 грудня 2023
0

Інформацію про наміри оборонного відомства щодо цих машин та іншої техніки озвучив у просторому інтерв'ю для АрміяІnform заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк. Мова загалом йшла про архітектуру оборонного бюджету 2024 року й покращення технічного забезпечення армії озброєнням та військовою технікою.

Конкретно щодо подробиць виробництва техніки генерал подробиць не розкривав, однак цифру у намірах оборонного відомства розмістити замовлення саме на 750 броньованих машин назвав. Щоправда, які саме це будуть моделі, на колісній чи гусеничній ходовій базі та на яких підприємства вони розміщені, він не уточнив.

З розмови зрозуміло, що план держзамовлення Міністерство оборони уже заверстало і такій кількості нових бронетранспортерів бути. Їх виготовлятимуть як державні, так і приватні підприємства.

Бронетехніку можуть випускати компанії «Українська бронетехніка», науково-виробниче об'єднання науково-виробниче об'єднання «Практика», у заліку яких є гарні напрацювання в розробці й випуску бронетранспортерів, медичних евакуаційних машин переднього краю тощо.

Гарну результативність показав Житомирський бронетанковий завод, який за три місяці до російської-української війни освоїв випуск та налагодив постачання нових бронекорпусів для Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова, де виробляють сучасний БТР-4Е з покращеними водохідними характеристиками.

Всі зразки озброєння й техніки, як зазначив Іван Гаврилюк, проходять випробування на полі бою. Саме тому термін допущення до експлуатації зразків ОВТ скоротився практично до 20 діб від моменту подачі заявки виробником до присвоєння коду і допуску до експлуатації.

Це суттєво розв'язує руки виробникам, які раніше на процедурні питання постачання зброї й техніки до ЗСУ долали шість етапів, а сам процес затягувався на місяці. Відтепер Міноборони наполягає лише на трьох чинниках: ефективність зразка техніки, його безпечність для особового складу та надійність в експлуатації.

Джерело: 24tv.ua

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація