Українці стали частіше використовувати фальшиві посвідчення водія

Українці стали частіше використовувати фальшиві посвідчення водія

18 січня 2024
0

В Україні почастішали випадки виявлення адміністраторами сервісних центрів МВС фальшивих посвідчень водія. Про це повідомила пресслужба Головного сервісного центру МВС.

У повідомленні прес-служби Головного сервісного центру МВС йдеться про те, що останнім часом у різних областях часто виявляють підроблені водійскі посвідчення під час звернення громадян до територіальних сервісних центрів МВС. Конкретних цифр не вказано, але в коментарі до цієї новини прес-служба Головного сервісного центру МВС заявила, що такі випадки бувають «так часто, що ви навіть не уявляєте».

Фальшиві посвідчення водія зазвичай купують в Інтернеті. Зовні фальшивка може бути повністю ідентичною до оригіналу. Але в базі МВС підробленого документа, звісно, немає. До того ж МВС ніколи не відсилає документи «Новою поштою». Як відрізнити шахрайський сайт від справжнього? У державних сервісів завжди є домен «gov.ua».

Нагадаємо, що за використання фальшивих документів, у тому числі підроблених посвідчень водія, в Україні передбачена кримінальна відповідальність. У таких випадках слідчі поліції відкривають кримінальне провадження за ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цією статтею - обмеження волі терміном до двох років. Але найчастіше суди призначають мінімальне покарання - штраф у розмірі до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Можливо, саме через те, що почастішали випадки використання підроблених посвідчень водіїв, МВС планує запровадити додатковий захист для посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію ТЗ. Про це стало відомо у грудні 2023 року.

Зокрема, захисне покриття бланків матиме спеціальне маркування, а в правому нижньому кутку свідоцтва про реєстрацію ТЗ буде нанесено QR-код з посиланням на сайт Головного сервісного центру МВС для перевірки відомостей. Очікується, що це значно знизить можливість підробки посвідчень водія та свідоцтв про реєстрацію ТЗ. Також можна буде онлайн перевіряти легітимність свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів.

До серпня 2024 року всі територіальні сервісні центри МВС мають перейти на видачу документів для водіїв із додатковим захистом. Водії можуть користуватися старими документами на той час, коли їх видали.

Джерело: Today.ua

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація