Уряд скасував спрощену процедуру видачі ліцензій на перевезення

Уряд скасував спрощену процедуру видачі ліцензій на перевезення

19 червня 2024
0

Кабінет міністрів 18 червня ухвалив постанову про зміни до ліцензування перевізників, ініційовані Мінрегіоном та Укртрансбезпекою, ключовою метою якого є швидка й повністю оцифрована процедура отримання ліцензій відповідно до європейських норм. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зміни стосуються діяльності автоперевізників у сферах міжнародних пасажирських і вантажних перевезень, перевезень небезпечних вантажів та відходів, а також внутрішніх пасажирських перевезень.

Заступник міністра Сергій Деркач розповів, що за минулий рік Укртрансбезпека видала більше 11,5 тисяч ліцензій і всі вони були видані електронно, а надходження до державного бюджету склали понад 31 млн грн.

«Ухвалена постанова дає можливість удосконалити вже наявну процедуру та створити передумови для доброчесного та конкурентного ведення бізнесу перевізниками. Ключова зміна - припинення видачі ліцензій за спрощеною процедурою», - зазначив він.

Деркач додав, що окрім цього, запроваджується вимога про наявність свідоцтв професійної компетентності у водіїв та уточнені вимоги до освіти технічного персоналу, що обслуговують підприємства, механізми зупинення та відновлення чинності ліцензій у разі недобросовісного ведення бізнесу.

Ключові новації:

  • Припинення видачі ліцензій за спрощеною процедурою («воєнних»).
  • Вимога про наявність свідоцтв компетентності у водіїв.
  • Уточнені вимоги до освіти технічного персоналу.
  • Механізми зупинки/відновлення ліцензій у разі недобросовісності.
  • Інтеграція реєстрів Укртрансбезпеки з базами Мін'юсту, ДПС, ПФУ.
  • Скорочення терміну розгляду заяв на ліцензії до 3 днів.

У відомстві наголосили, що видані раніше ліцензії залишаються чинними. Перевізники з «воєнними» ліцензіями мають півроку на оновлення даних згідно з новими вимогами.

Норма про обов'язкове навчання водіїв запрацює через рік для забезпечення підготовки. Це відповідає директивам ЄС.

Джерело: delo.ua
Фото: Volvo Trucks

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація