Велике опитування в 11 країнах Європи показало, що 95% людей бояться на дорогах небезпечної поведінки інших учасників руху; цифра виявилась вищою, ніж рік тому. Результати опитування Ipsos на замовлення асоціації Vinci Autoroutes цитує французький BFMTV.
95% опитаних - від пішоходів до автоводіїв - бояться ризикової поведінки інших учасників руху. Серед велосипедистів цей показник найвищий, 97%, а найнижчий, хоч і все одно дуже високий - серед пішоходів (92%). Пішоходи найчастіше бояться, що водій не стане зупинятися, коли вони почнуть переходити дорогу по нерегульованому переходу. 80% кажуть про дискомфорт від велосипедистів і самокатників на тротуарах.
Водночас багато опитаних визнають, що іноді трохи порушують правила.
68% автомобілістів зізналися, що іноді проскакують на жовтий сигнал світлофора, або коли він щойно змінився на червоний; 12% - що іноді паркуються на велосмугах; 36% - що забувають перевіряти відсутність позаду велосипедиста, перш ніж відкрити двері авто.
Серед велосипедистів 44% зізнаються, що іноді проскакують на зміну сигналу світлофора і понад 60% - що іноді їдуть по тротуару, хоча формально не мають права там пересуватися. 57% водіїв мопедів іноді їдуть велосмугами.
80% пішоходів іноді перебігають дорогу у місці без жодних позначених переходів.
78% автомобілістів зізнаються, що іноді під час руху зазирають в телефон. Серед «двоколісних» з мотором це 52%, серед пішоходів - 57%, серед велосипедистів - найменше, 36%.
Попри високе занепокоєння небезпекою, яку можуть створити інші учасники руху, серед велосипедистів почуваються на дорозі «в цілому безпечно» 80%. Найвище відчуття безпеки серед веловодіїв у Нідерландах - 93%. У Франції ця цифра набагато нижча - 59%, проте є вищою у більших містах з розвиненою інфраструктурою.
Всього у рамках опитування опитали понад 12400 людей в 11 країнах Європи, збір даних проводився у лютому-березні.