В Росію через Білорусь відправили люксових авто на 100 мільйонів доларів

В Росію через Білорусь відправили люксових авто на 100 мільйонів доларів

11 грудня 2023
0

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну через Білорусь на територію Росії ввезли близько тисячі преміальних європейських машин загальною вартістю близько 100 мільйонів доларів. Про це йдеться у спільному розслідуванні Верстки та Бюро.

Згідно з митними даними, які опинилися в розпорядженні журналістів, ввезені в Росію автомобілі виробляються в Німеччині, США, Великій Британії, Італії, Швеції, Австрії, Ірландії та Бельгії. Їхні виробники - заводи Mercedes-Benz, BMW, Audi, Lamborghini, Jaguar Land Rover, Volvo та інші. Найдорожчі автомобілі, що ввозяться в Росію через Білорусь - Rolls-Royce Cullinan Black Badge за 633 тисячі доларів, Ferrari SF90 Stradale за 538 тисяч доларів і Lamborghini Urus за 434 тисячі доларів.

У матеріалі йдеться про те, що постачання таких автомобілів із Білорусі до Росії здійснюють понад 30 білоруських компаній. Також стало відомо, що деякі керівники цих компаній тісно пов'язані з білоруським диктатором Олександром Лукашенком.

Наприклад, такими поставками займається компанія Зіп-Лайн. Керівник і власник - Андрій Піскарьов, який раніше працював на бізнесмена Юрія Чижа, якого називали «гаманцем» Лукашенка. У соцмережах Піскарьова є фотографії зі спікеркою Лукашенка Наталією Ейсмонт, а також хокейним тренером і бізнесменом Дмитром Басковим, підозрюваними в причетності до вбивства опозиційного активіста Романа Бондаренка. Зіп-Лайн поставила в Росію автомобілів більш ніж на 4,8 мільйона доларів.

Серед найбільших постачальників є і Преміальна транспортна компанія. За десять місяців 2023 року поставила в Росію люксових автомобілів на понад 15,6 мільйона доларів. Партнер Білоруської федерації боротьби разом із Національним олімпійським комітетом на чолі зі старшим сином Лукашенка Віктором і Президентським спортивним клубом під керівництвом середнього сина - Дмитра.

Найбільшими імпортерами автомобілів з Білорусі після початку війни стали АТ Автодім, ТОВ «Міська транспортна компанія» і ТОВ «Торговий дім Східне партнерство». Останні дві пов'язані з владою Москви, йдеться в матеріалі.

Джерело: NV.UA

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація