В Україні планують суттєво скоротити термін дії водійських прав

В Україні планують суттєво скоротити термін дії водійських прав

29 вересня 2022
2

Кабінет Міністрів виступив з ініціативою скорочення терміну дії посвідчення водія. Відповідний проєкт закону вже підготував уряд та внесли до Верховної Ради.

Урядовий законопроєкт вносить зміни до закону «Про дорожній рух» та обмежить термін дії прав водія в Україні до 5-10 років, залежно від їх категорії. Крім того, за словами представника Кабміну у Верховній Раді Тараса Мельничука, планується впровадження єдиного типового посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам.

Нагадаємо, що зараз водійські права в Україні видають водіям-початківцям після складання іспитів на два роки і з обмеженнями - не можна розганятися понад 70 км/год, допускається не більш як два серйозні порушення правил дорожнього руху.

Після цього терміна водій (якщо він не став злісним порушником) отримує посвідчення, дійсне протягом 30 років. Водночас у країнах Європейського Союзу змінювати права доводиться частіше - кожні 5-10 років.

Джерело: Фокус

Обговорення новини

melifaro  

Та вони зодовбали. Єдине, на що такі ініціативи спрямовані - це закласти законодавчу базу для якнайчастішого збору платежів з громадян.
Був паспорт книжечка - зробили айді картку, щоб міняли кожні 10 років платно, водійське посвідчення - щось занадто довга періодичність, давайте зробимо частіше, бо поліграфічний комбінат з його друком платика втрачає дохід.

+8-2ВІДПОВІСТИ  
Івасик-Телесик  

melifaro, а що можна чекати від колишніх фотографів... можуть лише маштабувати - або зменшувати терміни або збільшувати штрафи. Неандертальці епсель)

+3-2ВІДПОВІСТИ  

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація