В Україні можуть посилити відповідальність за перевищення швидкості та шини

В Україні можуть посилити відповідальність за перевищення швидкості та шини

21 лютого 2024
6

Група депутатів Верховної Ради пропонує посилити відповідальність у сфері безпеки дорожнього руху. Поданий ними законопроєкт №11029 від 20.02.2024 року «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про дорожній рух» вже передано на розгляд профільного комітету. Він розроблений за участю Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України.

Зокрема, автори пропонують встановити відповідальність за керування транспортними засобами з шинами, що не відповідають сезонним вимогам. Перше таке порушення пропонують карати штрафом у розмірі 100 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян. Наразі це 1700 грн. За повторне порушення - штраф у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3400 - 8500 грн) з позбавленням водійських прав на 3-6 місяців.

Також законопроєктом передбачено зміни до процедури визначення середньої швидкості руху. Середньою швидкістю вважатиметься швидкість, зафіксована приладами контролю за дотриманням ПДР з функціями фото, відеофіксації, за принципом «відстань/час» не менше ніж двома зонами контролю.

На думку авторів, впровадження системи «секційного контролю швидкості» дозволить значно знизити аварійність на дорогах та забезпечить ефективніший метод ідентифікації порушників та притягнення їх до відповідальності. Як зазначено в пояснювальній записці, подібний метод визначення середньої швидкості працює в Німеччині, Австрії, Польщі, Нідерландах, Італії та Швейцарії.

Джерело: Авто Центр

Обговорення новини

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація
кірбі  

Для початку шоб внедрять секційний контроль і штрафи як в нижче перечисленних країнах потрібно і зарплати мають бути в нас 1500-2500 евро а то в депутатів більша за європейську в декілька разів от вони не знають е ще здерти баблішка з народу в такий тяжкий час.Мій авто на 18 резині щоб переобуть авто середняковой резиной потрібно 20000 грн а преміум 40000 грн тому щас їжджу на всесезонній резині.

+3-3ВІДПОВІСТИ  
evgesh  

кірбі, Якщо вистачило грошей на 18 колеса, то повинно вистачати і на гуму. Якщо ні - купіть ланос. Інакше чому я повинен переживати, що такі, як Ви, можуть в'їхати мені в дупу на слизькому перехресті?

+7-2ВІДПОВІСТИ  
Щирий  

evgesh, ви і праві і не праві одночасно. Всесезонна гума, за словами виробника, ефективна в певних температурних межах, орієнтовно від -10 до +25, якщо пан Кірбі їздить з дотриманням ПДР, не використовує автомобіль у разі сильної засніженості та при низьких температурах, то чому б і не користуватися всесезонкою. Наприклад мій автомобіль, який приїхав зі штатів, обутий у всесезонну гуму Мішлен, рік випуску гуми - 2022. На зиму я "переобувся", а на літо не бачу сенсу.

+3ВІДПОВІСТИ  
Показати ще 1
dubik63  

А вантажні також заставлять перевзувати?

+6ВІДПОВІСТИ  
qаzan  

dubik63, заставлять перевзуватися навіть пішоходів, бо це кончена влада.

+7ВІДПОВІСТИ  

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація