У Верховній Раді готують законопроєкт, який передбачає суттєве підвищення штрафів за перевищення швидкості. Згідно з ініціативою, максимальне покарання може сягати 17 000 гривень за систематичні порушення. Про це повідомила депутатка Ольга Василевська-Смаглюк.
Наразі в Україні діють такі штрафи:
- понад 20 км/год - 340 грн;
- понад 50 км/год -1700 грн.
Запропоновані зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають нову шкалу покарань:
- понад 20 км/год - 680 грн;
- понад 40 км/год - 2040 грн;
- понад 60 км/год - 2720 грн;
- понад 80 км/год - 3400 грн;
- перевищення швидкості п'ять і більше разів протягом року - 17 000 грн
Законопроєкт спрямований на посилення відповідальності за порушення, які призводять до зростання травматизму та смертності на дорогах.