В Україні сформувався сток з 10 тисяч електрокарів

В Україні сформувався сток з 10 тисяч електрокарів

28 лютого 2025
0

У 2024 році український ринок електромобілів демонстрував значне зростання, хоча й зіткнувся зі зниженням попиту в другій половині року. За даними Держстату, в Україну було імпортовано 61 977 легкових електромобілів (BEV), що на 32% більше, ніж у 2023 році. Водночас, згідно зі статистикою AUTO-Consulting, фактичний обсяг продажів нових і вживаних електромобілів склав 52,3 тисячі одиниць, залишивши на ринку близько 10 тисяч непроданих електрокарів.

Цей залишок сформувався через кілька причин. По-перше, зниження попиту на купівлю електромобілів в Україні, яке спостерігається з осені 2024 року. По-друге, активне ввезення електрокарів дилерами на тлі можливого скасування пільгового розмитнення з 2026 року. Наразі законодавство передбачає, що 2025 рік стане останнім, коли діятиме нульова ставка ПДВ та акцизу на імпорт електромобілів.

Збільшення залишків на ринку частково пов'язане з логістичними процесами та ремонтом пошкоджених електрокарів (так званих «битків»), особливо з США. Але більшість завезених машин уже доступна у дилерських центрах і на майданчиках по всій Україні.

Географія імпорту електромобілів теж має свою специфіку. Нові електрокари найчастіше завозилися з Китаю, тоді як вживані моделі - переважно зі США. Китайські бренди, такі як BYD, Chery, Geely та інші, закріпили свої позиції завдяки доступним цінам і розширенню модельного ряду. Натомість американські «битки», зокрема Tesla, Chevrolet Bolt та Nissan Leaf, залишаються привабливими для покупців через нижчу вартість у порівнянні з новими авто.

Очікується, що у 2025 році кількість імпортованих електромобілів може ще більше зрости, оскільки дилери намагатимуться максимально скористатися пільговими умовами розмитнення, поки вони діють. Це може призвести до надлишку пропозиції на ринку та, відповідно, зниження цін на електрокари, особливо у другій половині року.

Джерело: AUTO-Consulting
Фото: ОККО

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація