Випуск Volvo EX90 відкладено через проблеми з софтом для LiDAR

Випуск Volvo EX90 відкладено через проблеми з софтом для LiDAR

24 липня 2023
0

Volvo не зможе поставити новий EX90 на ринок раніше третього кварталу 2024 року. Про це генеральний директор компанії Джим Роуен заявив під час звіту про фінансові результати. Причина затримки серійного виробництва Volvo EX90 - «складність програмного коду» системи LiDAR. Зокрема, інженери Volvo мають труднощі з інтеграцією ключових технологій безпеки у нову платформу SPA2, яку EX90 ділить з Polestar 3.

Новий флагман електричної лінійки Volvo - перша модель бренду, в якій LiDAR включений у стандартну комплектацію. Для Polestar 3 він доступний за доплату.

Програмне забезпечення для Iris LiDAR та Sentinel компанії поставить стартап Luminar Technologies, який займається виробництвом датчиків для автономних автомобілів. Саме його інженерам Volvo доведеться інтегрувати до EX90.

LiDAR являється частиною системи моніторингу дорожньої ситуації, яка включає камери, радари та ультразвукові датчики. Як стверджується, LiDAR здатний виявляти пішоходів на відстані до 250 метрів навіть на великих швидкостях. Для створення точного зображення навколишнього середовища використовується технологія дистанційного зондування на основі лазерних імпульсів.

Зі слів розробників, LiDAR та система датчиків Volvo EX90 створюють «невидимий щит безпеки», який дозволить на 20% скоротити кількість смертельних ДТП.

Серійне виробництво кросовера, хоча й із затримкою у півроку, налагодять на заводі компанії в Ріджвіллі, Південна Кароліна.

Нагадаємо, китайський автовиробник Geely потрапив до переліку міжнародних спонсорів війни. Geely належить приватному власнику китайського підприємця-мільярдера Лі Шуфу та володіє такими брендами, як Geely Auto, Lynk&Co, Zeekr, Volvo Cars, Polestar, Lotus, London Electric Vehicle Company, Farizon Auto, CAOCAO Mobility.

Джерело: Autogeek
Фото: ellectric

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація