Зарядні станції для електромобілів формують повноцінну інфраструктуру для власників електрокарів. Залежно від моделі, вони здатні заряджати один або кілька автомобілів з електродвигунами за 1-24 години в залежності від робочих параметрів станції.
Різні типи зарядних станцій для електромобілів можуть застосовуватися для особистого домашнього користування або для встановлення на паркінгах і сервісних зонах. При їх підборі враховуйте не лише технічні характеристики, але й тип роз'єму підключення, оскільки загального стандарту немає.
Зарядна станція для електромобілів - типи та особливості
Є 4 основних типи зарядок для електрокарів. Відмінності між ними полягають у використанні струмів з різними параметрами та тривалістю заряджання. Основні якості типів:
- Mode 1. Мінімальна потужність, передбачене підключення до побутової електромережі. Час заряджання акумулятора досягає 12-16 годин і залежить від ємності. Не потрібне спеціальне обладнання - лише адаптер змінного струму. Цей тип поступово витісняють просунутіші зарядні станції, оскільки швидкість і безпека проведення зарядки у Mode 1 на мінімумі.
- Mode 2. Базові зарядні пристрої, у яких використовується змінний струм. Підходять для домашнього користування та автозаправних комплексів. Можливе застосування для підзарядки електрокарів з різними роз'ємами конектора залежно від оснащеності конкретної станції. Є вбудований захист у кабелі. Тривалість заряджання 6-8 годин за умови ємності батарей 20-24 кВт*год.
- Mode 3. Найпотужніші зарядні станції для електромобілів, з тих, що використовують змінний струм. Працюють від однофазної та трифазної мережі.
- Mode 4. Відмінність від Mode 3 у роботі постійного струма. Ці установки можуть бути дуже потужними для окремих моделей електрокарів - уточнюйте це перед покупкою станції. При відповідних характеристиках заряджання до 80% займає 30 хвилин. Використовується переважно для організації зарядних станцій для електромобілів.
- Tesla Supercharger. Це спеціальні нагнітачі, здатні за 20 хвилин провести зарядку на 50%, а повну - за 75 хвилин. Потужність заряджання досягає 135 кВт на постійному струмі. Залежно від регіону може оснащуватися коннектором із 3 або 5 роз'ємами.
- Комерційні та домашні зарядні станції для електромобілів поділяють на три основні групи за робочими характеристиками:
- Для домашніх електроланцюгів із змінним струмом 230 В та 16 А (3,7 кВт). Через малий корпус іноді їх називають просто зарядними кабелями.
- Прискорені моделі зарядок для електроланцюгів із змінним струмом 230 В/400 В із силою струму в діапазоні 16-40 А (від 3,7 до 30 кВт).
- Fast Charger - максимально швидка зарядна станція для. електромобілів, яка використовує постійний струм із прямою подачею в акумулятор, в обхід інвертора. Переважно великі стаціонарні станції потужністю яких від 10 до 400 кВт.
Принцип роботи зарядної станції електромобіля відрізняється залежно від типу устаткування.
Типи зарядних станцій для електромобіля за роз'ємами
Зарядні станції для електромобілів в Україні представлені переважно європейськими зразками роз'ємів для підключення https://electrica-shop.com.ua/zaryadki_dlya_elektromobiley. Type 2 (Mennekes) 7-ми контактні роз'єми, що використовуються європейськими брендами, а також рядом китайських моделей, адаптованих під євроринок. Поширені такі роз'єми:
- Type 1. Спеціальні 5-контактні роз'ємні конектори, переважно сумісні з авто американських і азіатських брендів. Використовуються з однофазними мережами зі змінним струмом, максимальна напруга яких 230 В, з силою струму до 32 А і граничними показниками потужності 7,4 кВт.
- CHAdeMO. 2-контактні роз'єми, сумісні з японськими, американськими та багатьма європейськими моделями.
- CCS Combo. Можуть застосовуватися спільно з Type 1 та Type 2.
При виборі зарядних станцій для електромобілів треба уважно перевіряти характеристики та типи роз'ємів підключення. Якщо у вас є сумніви, краще проконсультуйтеся зі спеціалістами, вивчіть інформацію про ваш автомобіль, почитайте відгуки на форумах та використовуйте досвід інших користувачів, щоб не допустити помилок.