У поліції радять водіям потурбуватись про безпеку ще перед початком поїздки - пристебнути ремінь безпеки або одягти мотошолом.
У період з першого по двадцять восьме лютого Патрульна поліція Київської області винесла 199 постанов про порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами.
Відповідні вимоги до водіїв зазначені у правилах дорожнього руху України, а саме:
- пп. 2.3.в - на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголівники, ремені безпеки), водії повинні користуватися ними та не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки;
- пп. 2.3.г - під час руху на мотоциклі або мопеді водій має бути в застебнутому мотошоломі й не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів;
- пп. 5.2.б - пасажири, під час пересування на транспортному засобі, повинні користуватися засобами пасивної безпеки (підголівниками, ременями безпеки, де їх установка передбачена конструкцією), а на мотоциклі та мопеді - в застебнутому мотошоломі.
Однак, дозволяється не пристібатися в населених пунктах водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.
Аби зменшити кількість травмованих у наслідок дорожньо-транспортних пригод у поліції слідкують за тим, чи користуються керманичі засобами пасивної безпеки.
Водіїв, що ігнорують ці правила та не використовують засоби пасивної безпеки, очікує адміністративна відповідальність згідно зі ч. 5 ст. 121 (Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами) КУпАП. Санкція цієї статті передбачає накладення штрафу у розмірі 510 гривень.