Gordon Murray анонсувала надлегкий суперкар з V12

Gordon Murray анонсувала надлегкий суперкар з V12

11 серпня 2026
0

Gordon Murray Special Vehicles представить новий суперкар 14 серпня на заході The Quail у межах Автомобільного тижня в Монтереї. Компанія поки не називає модель, але обіцяє показати один із найлегших, найрідкісніших і найбільш орієнтованих на водія суперкарів у світі.

Єдине оприлюднене зображення показує автомобіль лише частково. За пропорціями він нагадує Gordon Murray S1 LM, представлений торік, але має інше оформлення передньої частини та фари традиційнішої форми. У силуеті також простежуються риси McLaren F1, над яким свого часу працював Гордон Маррі.

На тизері можна розгледіти довге вітрове скло, виразні передні крила, повітрозабірник на даху та канали NACA у дверях. Задня частина має стримане оформлення без великого антикрила. Водночас за одним затемненим зображенням неможливо достовірно визначити матеріал кузова, будову днища чи принцип роботи аеродинаміки.

Технічні характеристики новинки поки не розкрито. Немає підтвердження ані типу двигуна, ані коробки передач, ані потужності та маси автомобіля. Тому твердження про використання атмосферного V12 поки залишається припущенням, заснованим на спорідненості з іншими моделями Gordon Murray.

Для порівняння, S1 LM оснащений 4,3-літровим атмосферним двигуном V12 потужністю 720 к.с. і шестиступеневою механічною коробкою передач. Маса автомобіля становить 957 кг. Цю модель випустили лише у п’яти екземплярах, а перший із них продали на аукціоні за 20,63 млн доларів.

Gordon Murray Special Vehicles називає майбутній автомобіль надзвичайно ексклюзивним, однак його тираж і вартість ще не оголошені. Так само невідомо, чи буде він придатним лише для гоночних трас, чи отримає допуск до доріг загального користування.

Разом із новою моделлю на The Quail покажуть Le Mans GTR, який уже перетворився з проєкту на повністю працездатний випробувальний автомобіль. Експозицію також доповнять кілька суперкарів T.50, що належать клієнтам компанії.

Гордон Маррі зазначив, що команда тривалий час працювала над цим проєктом і готується вперше показати його не лише відвідувачам The Quail, а й широкій аудиторії. Усі подробиці про новий суперкар мають оприлюднити під час прем’єри.

Джерело: Carscoops
Фото: Gordon Murray

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація