У Кракові ухвалено рішення про підвищення тарифів на громадський транспорт і зміну правил платного паркування. Відповідні резолюції міська рада прийняла більшістю голосів. Нові ціни на квитки почнуть діяти з 2 березня, а з 31 січня буде розширено години функціонування зони платного паркування.
З березня зростуть ціни на разові, часові та сезонні квитки. Зокрема, буде запроваджено 15-хвилинний квиток вартістю 4 злоті, а 20-хвилинний - скасовано. Подорожчають 60-, 90-хвилинні та добові квитки, а також тижневі й місячні абонементи. Міська влада пояснює рішення зростанням витрат на енергію, персонал та утримання транспорту, зазначаючи, що громадський транспорт у Кракові й надалі залишатиметься відносно дешевим у порівнянні з іншими великими містами Польщі.
Зміни торкнуться і зони платного паркування. З 31 січня плата стягуватиметься з понеділка по суботу з 9:00 до 22:00, а не з 10:00 до 20:00, як раніше. Найсуттєвішим нововведенням стане запровадження платного паркування у неділю в підзоні А, за винятком неділь для покупок. Міська адміністрація очікує, що це рішення збільшить обіг паркувальних місць у центрі та принесе бюджету додаткові надходження.
Запропоновані зміни викликали критику з боку частини радників і мешканців міста. Опоненти наголошують, що одночасне підвищення цін на проїзд і розширення платного паркування може стати фінансовим навантаженням для жителів віддалених районів.