В Україні тотально перебудують логістику по паливу: востаннє це робили у 1940-х

В Україні тотально перебудують логістику по паливу: востаннє це робили у 1940-х

13 травня 2022
0

Україна здатна забезпечити на травень необхідні 120 тисяч тонн бензину. Водночас, уряд працює над завезенням запасів для операторів ринку.

Про це у Facebook повідомила перший віце-прем'єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, минулого року Україна імпортувала 82% від загального обсягу споживання пального чотирма видами транспорту: автомобільним, залізничним, морським і трубопровідним.

З початком російського вторгнення, структура імпорту радикально змінилася. З усіх доступних шляхів залишився автомобільний, але до війни він забезпечував лише 3% поставок.

«Ми активно переорієнтовуємо Україну на інші маршрути постачання. В результаті збільшили об'єми автоперевезення пального у травні до березня у 15 разів, залізничні та річкові – в 5 разів. Ці кроки дозволили гарантувати наявність пального на АЗС у березні-квітні. Проте у травні очікуємо значно більше споживання».

За її словами, востаннє логістичні проблеми такого масштабу Україна вирішувала у 1943-1944 роках.

Зараз Україна, серед іншого, працює над вузлами перевантаження на залізниці, а також будує нестандартні логістичні маршрути через порти Чорного моря, Балтики й Адріатики.

«Позитивні сигнали Україна отримала після енергетичного форуму у Варшаві. Є всі технічні можливості збільшити перевалку пального через Польщу з 60 до 200 тисяч тонн на місяць» - Юлія Свириденко, перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України.

Нагадаємо, на початку травня Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину та дизпалива, яка є базовою для встановлення своєї націнки автозаправними станціями. Розрахункові ціни суттєво зросли.

Після цього на українських АЗС відчутно подорожчали бензин і дизель.

До цього фактору додалася війна та знищення росіянами запасів палива шляхом бомбувань.

В Офісі президента повідомили про намір ліквідувати дефіцит бензину і дизельного палива, що виник в Україні. Крім того, буде створено стратегічний запас, який не зможе знищити ворожа армія.

Джерело: UA.NEWS

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація