Влада Китаю припинила видавати ліцензії на роботу роботаксі через скандал із Baidu

Влада Китаю припинила видавати ліцензії на роботу роботаксі через скандал із Baidu

01 травня 2026
0

Китайські регулятори призупинили видачу нових дозволів на запуск і розширення сервісів автономного водіння після інциденту з роботаксі Baidu, який викликав серйозний резонанс і змусив владу переглянути підхід до безпеки в галузі. Йдеться не про повну заборону, а про тимчасове рішення, яке фактично блокує запуск нових проєктів, розширення автопарків і вихід компаній у нові міста.

Причиною стали події в Ухані, де наприкінці березня понад сотня роботаксі Apollo Go раптово зупинилася прямо на вулицях міста. Автомобілі фактично «зависли» під час руху, заблокувавши частину дорожнього трафіку та залишивши пасажирів усередині без можливості продовжити поїздку. Інцидент спричинив хвилю звернень до поліції й привернув увагу регуляторів, оскільки мова йде про системний збій у роботі одного з найбільших операторів роботаксі в країні.

За попередніми даними, причиною могла стати технічна несправність у програмному забезпеченні, однак офіційні висновки компанія досі не оприлюднила. Після інциденту роботу сервісу в Ухані тимчасово зупинили, а центральні органи влади, включно з Міністерством промисловості та інформаційних технологій, провели спеціальну нараду з представниками міст, де вже діють або тестуються автономні транспортні системи.

У результаті регулятори зобов'язали місцеву владу провести повний аудит поточних проєктів, посилити контроль за безпекою та впровадити додаткові механізми моніторингу, щоб уникнути повторення подібних ситуацій. Саме на час цієї перевірки і було вирішено призупинити видачу нових ліцензій. Термін дії обмежень поки що не визначений.

Це рішення безпосередньо впливає на розвиток ринку. Компанії не можуть збільшувати кількість роботаксі у своїх парках, запускати нові пілотні програми або виходити в інші міста. Таким чином, тимчасове гальмування зачіпає не лише Baidu, а й інших гравців галузі, зокрема Pony AI та WeRide, які також активно розвивають автономні сервіси.

Ситуація виглядає особливо показово на тлі того, що Китай донедавна вважався одним із глобальних лідерів у впровадженні роботаксі. За оцінками аналітиків, до 2030 року цей ринок може досягти обсягу понад 83 млрд юанів (близько 12,2 млрд доларів США). Китайські компанії активно конкурують із американськими розробниками, такими як Waymo, і прагнуть закріпитися на міжнародних ринках.

Водночас інцидент у Ухані став уже не першим випадком, коли влада змушена тимчасово зупиняти видачу дозволів через проблеми з безпекою. Раніше подібні обмеження запроваджувалися на тлі суспільного невдоволення та протестів, пов'язаних із впровадженням роботаксі та побоюваннями щодо втрати робочих місць.

Джерело: Bloomberg
Фото: Baidu Apollo Go

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація