Західним компаніям заборонять співпрацювати з «ГАЗ»

Західним компаніям заборонять співпрацювати з «ГАЗ»

27 квітня 2022
0

Мінфін США встановив граничний термін компаніям для згортання угод із російською «Групою ГАЗ» - це 24 травня 2022 року.

Відомство поширило дві так звані генеральні ліцензії, якими визначається дедлайн. До цього терміну мають бути припинені будь-які фінансові угоди з «Групою ГАЗ» та його дочірніми підприємствами.

Мінфін США періодично видавав генеральні ліцензії на роботу з ГАЗом з початку 2018 року, коли російський автовиробник потрапив до списку компаній проти яких ввели адресні санкції.

До січня 2022 року термін дозволів становив 1 рік, після січня його скоротили до 90 днів, тепер зовсім до 30 днів. Причому Reuters з посиланням на представника Мінфіну США зазначає, що після 24 травня відомство не має наміру продовжувати генеральні ліцензії щодо «Групи ГАЗ» у зв'язку з війною Росії в Україні, що триває.

Американські санкції мають «кумулятивний ефект». Формально обмеження поширюються лише на резидентів США, але насправді вони діють всім західних компаній. Європейські юрособи, які співпрацюють з компаніями, що потрапили в американський санкційний список, обкладаються вторинними санкціями.

«ГАЗ» у своєму пулі постачальників має безліч західних фірм - так, на ГАЗелях та Валдаях Next застосовується дизельний двигун Cummins, на деяких автобусах - автоматичні коробки передач Allison та ZF, на дизельних двигунах - керуюча електроніка Bosch.

Джерело: DIP AUTO

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація