Колишній завод Nissan у Петербурзі розпочав збирати автомобілі Lada

Колишній завод Nissan у Петербурзі розпочав збирати автомобілі Lada

20 червня 2023
0

«АвтоВАЗ» почав збірку автомобілів під брендом Lada на потужностях заводу «Лада» Санкт-Петербург» - перейменованого колишнього майданчика японського концерну Nissan, що пішов з РФ. 

Виробництво запустили в суботу. Першою моделлю на новому етапі роботи автозаводу став передньопривідний міський кросовер Lada X-Cross 5 зі 160-сильним турбованим двигуном та семиступеневою АКПП.

Автомобіль на початковому етапі виробляється в режимі великовузлового складання на основі технологій східного партнера «АвтоВАЗу», якого компанія офіційно не називає. ЗМІ та профільні Telegram-канали повідомляли, що це концерн FAW, а за основу нової Lada взяли модель FAW Bestune T77.

«Підготовку виробництва було здійснено протягом трьох місяців. Ми прийняли рішення випускати модель відразу на серійній складальній лінії на відміну від інших заводів. Це дозволить нам у майбутньому дуже швидко перейти на виробництво автомобілів за повним циклом», - розповів виконавчий директор заводу «Лада» Санкт-Петербург» Сергій Захарченко.

Він повідомив, що на виробництві працює 1,5 тис. співробітників у порівнянні з 2,2 тис. у період, коли проєктом керував Nissan. Завод японської компанії працював із 2009 року. Обсяг інвестицій склав $200 млн, а на розширення - 167 млн ??євро.

Рішення передати російські активи, включаючи завод, виробничі та науково-дослідні потужності в Петербурзі, а також центр продажу та маркетингу в Москві у власність підпорядкованого Мінпромторгу ФГУП «НАМІ» японський концерн озвучив наприкінці жовтня. Угода укладена за символічну вартість та передбачає опціон зворотного викупу протягом шести років. Пізніше НАМІ, який нині володіє «АвтоВАЗом», передав 99% частки петербурзького заводу під прямий контроль автоконцерну.

«До кінця цього року ми плануємо зібрати 10 тисяч автомобілів. Якщо буде можливість більше, ми зберемо більше. Наступного року плануємо збільшити виробництво залежно від потреб ринку та можливостей розширення портфеля моделей до 30-35 тисяч, а до 2025 року - вийти на 50 тисяч або трохи вище. Далі все залежатиме від того, як поводитиметься наш ринок з погляду відновлення попиту», - прокоментували керівники плани «АвтоВАЗа» по петербурзькому майданчику.

Загальний виробничий план компанії на 2023 становить 401,6 тис. автомобілів.

Джерело: ZN.UA

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація