Легендарний мандрівник вирушає у навколосвітню подорож на електромобілі Tesla

Легендарний мандрівник вирушає у навколосвітню подорож на електромобілі Tesla

06 серпня 2023
0

У 2012 році Рафаель де Местре проїхав навколо світу на електромобілі, оригінальному родстері Tesla. Цього року італієць на тому ж родстері вирушив ще на коло перед запланованим на 2024 рік командним заїздом.

Мета поїздки - пошук потенційних учасників й демонстрація переваг «зелених» технологій та можливості використання електромобілів навіть для найтриваліших та найскладніших маршрутів.

Зі слів де Местре, проблеми із зарядкою електромобілів перебільшені. Поповнити батарею можна у будь-якому місці, де «горить світло». Під час його першої поїздки швидкісних зарядок постійного струму ще не було, але це не завадило досягненню мети.

Ця подорож була для де Местре свого роду особистим викликом. Він планував першим здійснити навколосвітню подорож на електромобілі й очікував на доставку своєї Model S у 2013 році. Але в лютому 2012 року зі Страсбурга із тією ж метою виїхав Citroen C-Zero, який пілотували два французькі водії. Де Местре вирішив їх випередити й вирушив у дорогу своєму Tesla Roadster.

Стартувавши у Каталонії, протягом наступних кількох місяців він проїхав через Європу, США, пустелю Гобі, Казахстан, Уральські гори та Росію. Обігнати французів йому вдалося лише у вересні, за кілька тижнів до фінішу. Таким чином, його Tesla Roadster став першим електромобілем, який об’їхав навколо світу.

Спочатку він планував зробити це за 80 днів, але фактично переїзд тривав 127 днів. Окрім аварії за 965 км до фінішу на тривалость подорожі вплинули перевезення через океан та оформлення віз.

Другий заїзд у навколо світу де Местре та ще 10 команд здійснили у 2016 році. У ньому брали участь один родстер, вісім Tesla Model S та два електроавтобуси (Denza і Modulo). Цього разу вони вклалися у 80 днів.

Цьогорічний одиночний заїзд італійця розпочався не в Європі, а у США, куди він вирушив, щоб придбати батарею для свого родстера. У майстерні в Аризоні йому встановили акумулятор на 80 кВт.год. Це дозволило збільшити запас ходу з 385 до 560 км.

Також де Местре планує випробувати новий маршрут через Азію, щоб викинути з нього територію Росії. Він сяде на пором із Казахстану до Азербайджану через Каспійське море й потрапить до Європи через Туреччину. Таким чином, італієць планує продемонструвати, як Росія може бути відрізана від торгівлі, якщо вона продовжить свої агресивні дії.

На ралі 2024 року де Местре сподівається зібрати 12 команд, які проїдуть 40 000 км на електротязі за 80 днів - по 500 км на день протягом майже трьох місяців. Він планує сертифікувати його як офіційний світовий рекорд. Морські «перешкоди» учасники долатимуть виключно на «зелених» плавзасобах. Це буде перша кругосвітня подорож з нульовим рівнем викидів на електромобілі.

Джерело: Autogeek
Фото: MDR

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація