Lucid відзвітував про значні збитки

Lucid відзвітував про значні збитки

10 листопада 2023
0

Американський виробник розкішних електромобілів Lucid знизив свій прогноз виробництва на цей рік, та розповів про значні збитки від випуску власних авто.

Згідно з останнім фінансовим звітом фірми, каліфорнійська компанія з виробництва електромобілів Lucid, яка виробляє седан Air, втратила понад 430 000 доларів з кожного проданого авто в третьому кварталі цього року.

У третьому кварталі Lucid повідомила про дохід у розмірі 137,8 мільйона доларів, порівняно з 195,5 мільйона доларів за аналогічний період минулого року. Але тут все стає трохи заплутаним, оскільки чисті збитки склали майже 630,9 мільйона доларів, що на 100 мільйонів доларів більше, ніж минулого року, і все це при доставці 1456 автомобілів.

Це приблизно 433 000 доларів, втрачених на кожному проданому автомобілі. Звісно, це краще, ніж збиток у розмірі 544 000 доларів, заявлений для кожного автомобіля, проданого у другому кварталі, але це все одно величезна сума грошей, враховуючи, що найдорожчий автомобіль, проданий маркою, коштує приблизно 250 000 доларів.

Lucid виготовив 1550 електромобілів у третьому кварталі 2023 року, що менше половини від піку в 3493 одиниці, зафіксованого в четвертому кварталі минулого року. З огляду на все це, компанія переглянула свої плани виробництва на цей рік до 8 000-8 500 штук у порівнянні з попередньою ціллю в 10 000-14 000 авто.

За перші дев'ять місяців цього року збитки компанії сягнули 2,17 млрд доларів проти 1,83 млрд доларів, зафіксованих за той самий період 2022 року.

За словами головного фінансового директора компанії Гері Хаус, каліфорнійський автовиробник закінчив останній квартал із 5,45 мільярдами доларів ліквідності, що допоможе йому випустити свою другу модель - позашляховик Gravity.

Lucid також випустив флагманську версію седана Air Sapphire і Air Pure RWD, відкрив завод у Саудівській Аравії та уклав угоду з Aston Martin щодо постачання британському автовиробнику електричної трансмісії.

«Ми виконали наші зобов'язання вчасно - поповнили модельний ряд Lucid Air версіями Pure RWD і Sapphire, перевели випуск наш завод Phase 2 в Арізоні та відкрили наш перший завод у Саудівській Аравії», - сказав Пітер Роулінсон, генеральний директор Lucid.

Відомо, що електричний кросовер Lucid Gravity дебютує на автосалоні в Лос-Анджелесі наступного тижня, і очікується, що багато компонентів трансмісії будуть розділені з седаном Air. Це означає, що він може оснащуватися одним, двома або трьома електродвигунами, залежно від комплектації, а потужність силової установки буде становити від 430 до 1234 кінських сил.

Джерело: Autogeek
Фото: Lucid

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація