У Німеччині виявили унікальний електромобіль ЗАЗ «Таврія»

У Німеччині виявили унікальний електромобіль ЗАЗ «Таврія»

13 лютого 2023
0

У Німеччині їздить нестандартна «Таврія» 1996 року. Хетчбек є електричним, до того ж розробили його на Запорізькому автозаводі. Цей автомобіль - один із небагатьох ЗАЗ-1109 «Таврія-Електро», що збереглися до наших днів. Власник впорядкував машину й експлуатує її.

Електромобіль «Таврія» розробили в 1991 році та всерйоз планували випускати. Ключовим ринком мала стати Європа. Декілька прототипів відправили за кордон і збиралися продавати в мережі дилера Deutsche Lada.

Саме це авто приїхало в Німеччину як стандартна «Таврія» і вже в Дрездені було переобладнане на електрокар. Хетчбек оснастили 16-сильним двигуном, що дозволяв розвивати швидкість 80 км/год. Свинцеві акумулятори забезпечили запас ходу до 80 км.

Примітно, що пізніше в Запоріжжі створили покращені версії «Таврія-Електро» потужністю 25-35 к.с. Вони розвивали 90-100 км/год, а нові батареї збільшили запас ходу до 130-140 км.

Однак електромобілі ЗАЗ виявилися занадто дорогими - їх оцінили в 31 тис. марок, тобто дорожче за Volkswagen Golf. Хоча модель зацікавила публіку й експертів, попиту вона не мала, тому її масове виробництво не налагодили.

Джерело: Фокус

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація