В Україні рекордна реєстрація авто з VIP-номерами

В Україні рекордна реєстрація авто з VIP-номерами

15 листопада 2023
0

Під час війни українці хочуть пересуватися красиво. Разом із зростанням попиту на елітні автомобілі в останні місяці стають популярними ексклюзивні (VIP) номери. Як свідчать результати аналізу відкритих даних про транспортні засоби та їх власників, у серпні та жовтні 2023 року щомісячно реєструвалися понад 800 нових або імпортованих з-за кордону вживаних автомобілів з VIP-номерами.

Існує близько сотні «елітних» чи «статусних» автомобільних номерів. Найбільшою популярністю користуються ті, які містять комбінацію чотирьох однакових цифр, лідером серед яких є 7777. З такими номерами їздять майже тисяча автомобілів, зареєстрованих упродовж останніх п'яти років.

Престижні цифри коштують грошей. При реєстрації транспортного засобу за оформлення всіх документів, пов'язаних з отриманням звичайного номера, треба сплатити 600 грн. Якщо ж мова йде про номери з чотирма однаковими цифрами, то в головному сервісному центрі МВС офційно доведеться заплатити 30 тис грн. Стільки ж коштуватимуть послідовні комбінації - від 0001 до 0009.

Проте легко отримати VIP-номери можна було не завжди. Тривалий час МВС не реалізовувало офіційно всі доступні номери, утримуючи найбажаніші комбінації для створення штучного попиту. Через це на ринку діяли посередники, які пропонували престижні номери за 3-4 тис дол. У 2019 році видання «Тексти» оцінило чорний ринок торгівлі номерними знаками 100 млн грн.

Наприкінці 2021 року головний сервісний центр МВС запустив онлайн-систему перевірки доступних номерів у режимі реального часу, що разом з рекордними на той час продажами нових автомобілів сприяло зростанню продажів номерів і детінізації цього ринку.

Після початку великої війни попит на vip-номери впав, але щойно росіян відігнали від Києва, він почав відновлюватися, а у 2023 році встановив абсолютний рекорд. Це притому, що продажі нових автомобілів зараз удвічі менші, ніж були у 2021 році.

Серед найбільш популярних номерів 2023 року - комбінації із сімкою, зокрема 0007. Вочевидь, їх власники ототожнюють себе з агентом Джеймсом Бондом з відомої франшизи. За січень-жовтень в Україні зареєстрували 145 таких «агентів», що в півтора разу більше, ніж за аналогічний період 2021 року.

На другому місці за популярністю - 9999 (123 реєстрації порівняно з 80 у 2021 році). Традиційні елітні номери - 7777, 0001, 8888 - мають понад 200 реєстрацій кожен, але менше, ніж у 2021 році. Це може бути пов'язано з дефіцитом таких номерів, вибір яких давно обмежений.

Неможливо стверджувати, що в усіх випадках мова йде про купівлю номера «тут і зараз». Номер, знятий з обліку, власник може залишити на зберігання в сервісному центрі, за що має сплачувати кілька гривень на добу. Тобто не виключений варіант, що існуючі власники VIP-номерів у 2023 році масово пересіли на оновлені автомобілі із своїми старими статусними номерами.

У будь-якому разі саме нові власники преміум-автомобілів були і є драйверами попиту на VIP-номери. Врешті, не на старі «Жигулі» ставлять «бондівські» сімки, вартість яких перевищує ціну автомобіля. Дані свідчать, що українські «агенти МІ6» найчастіше обирають BMW X7 вартістю понад 4 млн грн.

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація