В Україні зміняться суми збору в пенсійний фонд при першій реєстрації авто

В Україні зміняться суми збору в пенсійний фонд при першій реєстрації авто

23 грудня 2023
0

З 1 січня 2024 року змінюються суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових авто на території України. 

Розмір збору залежить від суми прожиткового мінімуму, який з 1 січня становить 3028 грн. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачується у розмірі залежно від вартості легкового автомобіля, визначеної відповідно до договору купівлі-продажу, довідки-рахунку торговельних організацій, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість, без урахування податку на додану вартість, у розмірі:

3 відсотки - якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;

4 відсотки - якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;

5 відсотків - якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року - більше 878,1 тис. грн.

Отже, з 1 січня 2024 року:

  • не перевищує або дорівнює 499620,0 грн - сплачується 3 %;
  • більше ніж 499620,0 грн, але не перевищує або дорівнює 878120,0 грн - 4 %;
  • більше ніж 878,1 тис. грн - 5 %.

Збір сплачується на бюджетні рахунки, відкриті в органах Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в сервісних центрах МВС. 

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація