Внутрішній ринок - обсяги імпорту зросли, внутрішніх перепродажів незначно поменшало

Внутрішній ринок - обсяги імпорту зросли, внутрішніх перепродажів незначно поменшало

01 квітня 2024
0

Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстраційних операцій у березні 2024 року та визначили, який стан справ на ринку вживаних легковиків в Україні.

Протягом березня сумарно українці придбали 107,8 тис. вживаних автомобілів. Це на 12% більше, ніж за аналогічний період минулого 2023 року, та на 0,8% більше, ніж у лютому-2024.

Переважають угоди купівлі-продажу на внутрішньому ринку: 80,2% легковиків з пробігом було придбано всередині країни. У кількісному вираженні це 86,4 тис. Частка імпорту авто з пробігом із-за кордону всупереч проблемам на кордонах, які знову повернулися в образі «фермерів-активістів», зросла, й склала 19,8% (21,4 тис.).

Внутрішні перепродажі

На внутрішньому ринку впродовж березня українці уклали 86,4 тис. угод купівлі-продажу вживаних легковиків. Це на 7,3% більше у порівнянні з березнем 2023 року, але на 0,7% менше, ніж у лютому-2024.

Найбільше реєстраційних операцій на внутрішньому ринку зафіксували у Київській області (17,3 тис.) та місті Києві (13 тис.).

На третьому місці Дніпропетровська область (7,9 тис.), Львівська на четвертому з підсумком 7,8 тис., на п'ятому - Одеська з результатом 6,6 тис. угод купівлі-продажу.

Найменшу кількість угод уклали в регіонах, території яких частково тимчасово окуповані чи де ведуться активні бойові дії: у Херсонській (340 угод) та Донецькій (920 угоди) областях. Також до регіонів з найменшою кількістю перепродажів вживаних авто увійшли Чернігівська (2040 угод) та Сумська (2275 угод) області. Щодо активності сервісних центрів МВС Луганської області - цього разу у звітах знову нулі.

Березень став третім повним календарним місцем, протягом якого працювала послуга дистанційного переоформлення автомобілів у застосунку Дія або електроному кабінеті водія. Цією можливістю скористалися 8,7 тис. продавців вживаних легковиків. Загалом від початку роботи цього нового сервісу від держави, у ньому переоформили свої транспортні засоби понад 32 тисячі власників.

Імпорт вживаних легковиків

Привезених із-за кордону вживаних легкових машин у березні 2024 року на першу реєстрацію було подано 21,4 тис. Такий показник помітно більший, на 35,5%, ніж був у березні-2023, і також більший, ніж був місяцем раніше - на 7,3%.

Як і минулого місяця, найактивніше реєстрували вживані легковики з-за кордону на Львівщині (2,6 тис. перших реєстрацій.), в місті Києві (2,4 тис.) та Київській області (1,7 тис.).

Також до п'ятірки найактивніших регіонів у березні увійшли Вінницька (1,5 тис.) та Дніпропетровська (1,3 тис.) області.

Найменше «свіжопригнаних» автомобілів поставили на облік у Херсонській (30 шт.), Донецькій (61 шт.), Миколаївській (263 шт.), Кіровоградській (294 шт.) та Чернігівській (316 шт.) областях.

Варто зазначити, що під кількістю імпортованих автомобілів мається на увазі кількість перших реєстрацій, проведених сервісними центрами МВС. Зазвичай між доставленням автомобіля, митним оформленням, виконанням інших формальностей та першою державною реєстрацією збігає певний час - від кількох днів до кількох місяців.

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація