Volvo Trucks розпочала тестування вантажівок на водневих паливних осередках

Volvo Trucks розпочала тестування вантажівок на водневих паливних осередках

21 червня 2022
0

Як і багато виробників вантажного транспорту, шведська компанія Volvo Trucks вже кілька років розробляє альтернативу акумуляторним магістральним тягачам, але тільки зараз прототипи вантажівок із силовою установкою на основі водневих паливних осередків почали тестуватися в умовах полігону. Машина з повним навантаженням до 65 тонн здатна долати на одній заправці 1000 км, виділяючи при роботі лише водяну пару.

Давно відомо, що водневе паливо краще підходить для специфіки роботи магістральних тягачів, оскільки забезпечує більш тривалі пробіги між заправками, дозволяє швидше заповнювати запас ходу і не змушує тягати значний баласт у вигляді важких тягових акумуляторів. У випадку з прототипами Volvo, як зазначається в прес-релізі, запас ходу 1000 км можна заповнити лише за 15 хвилин. По-друге, у багатьох країнах енергетична інфраструктура просто не готова до значних навантажень, які на неї надаватимуть станції експрес-зарядки акумуляторних вантажівок.

Щоправда, шведський виробник при цьому замовчує, що видобуток, зберігання та транспортування водневого палива на цьому етапі є дуже дорогим задоволенням, а частка так званого «зеленого водню», при вилученні якого використовуються відновлювані джерела електроенергії, мізерно мала. З цієї причини розмірковувати про комерційну експлуатацію такого транспорту Volvo Trucks віддає перевагу прив’язці до другої половини цього десятиліття. Проте, до цього моменту низка клієнтів компанії зможуть взяти участь у тестуванні водневих вантажівок власними силами.

У березні минулого року Volvo Trucks та Daimler Truck створили спільне підприємство Cellcentric, яке займатиметься розробкою водневих паливних елементів, що використовуються у силових установках транспорту обох марок. Представники німецького автоконцерну вже відзначали, що зараз важливо розробляти як акумуляторні електромобілі комерційного класу, так і машини з водневою силовою установкою.

Подібної тактики дотримується і Volvo Trucks. Корейська Hyundai Motor робить серйозну ставку саме на водень. З іншого боку, Ілон Маск (Elon Musk), який очолює Tesla, скептично ставиться до перспективи використання водню як джерела енергії, роблячи ставку саме на акумуляторні вантажівки Semi. Водневі паливні осередки він навіть називає «дурними осередками», граючи на фонетичній близькості термінів «fuel» та «fool».

Джерело: AMPERCAR

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація