Як на авторинок України вже вплинуло блокування польських кордонів

Як на авторинок України вже вплинуло блокування польських кордонів

01 грудня 2023
0

Наслідки блокування кордонів вже встигли негативно вплинути й на автомобільний ринок України. Як саме і що очікувати далі?

Прикордонні баталії не вщухають, поляки планують перешкоджати нашим далекобійникам до лютого наступного року. Перші наслідки відчули всі через ріст цін на автогаз, що ланцюговою реакцією позначилось в тій чи іншій мірі на вартості майже всіх товарів та послуг. Звісно, автомобілі не відносяться до товарів першої необхідності, але в умовах війни пошук необхідних запчастин може бути теж життєво важливим. Тож AUTO-Consulting разом з представниками автоімпортерів вирішив знайти відповіді на три питання.

Як блокування кордонів, зокрема з Польщею, вже вплинуло на постачання автомобілів?

«Через блокаду кордонів з окремими країнами ЄС більшість перевізників були змушені змінити маршрут, щоб перетнути кордон через інші пункти пропуску, навіть якщо це було для них фінансово невигідно. Крім блокування, не на користь ситуації зіграла й зміна процесу реєстрації в електронній черзі (е-черга)», - каже Марія Гарань, директор «Порше Україна».

«Блокування кордонів впливає на терміни очікування автомобілів клієнтами. В середньому, він збільшився на 10 днів», - відповідає Дмитро Кондраков, керівник департаменту продажів автомобілів, розвитку дилерської мережі та якості обслуговування клієнтів «Ніссан Україна». - «Ситуація поки що тільки погіршується, тому затримки можуть збільшитися».

Схожа ситуація в АТ «Рено Україна».

«Таке блокування негативно вплинуло на терміни та кількість доставлених автомобілів в Україну. Черга до перетину кордону забирає 14 днів і більше, що впливає на кількість доступних автовозів. Наприклад, раніше один автовоз міг зробити 3-4 рейси за місяць, а на сьогодні - лише один», - каже Наталя Топтун, PR менеджер «Рено Україна».

«Звичайно, блокування кордонів вплинуло на процес постачання автомобілів, строки доставки машин в Україну збільшилися, відповідно й очікування авто дилерами та клієнтами», - погоджується з колегами Анастасія Любас, спеціаліст з реклами Suzuki AUTO International.

Чи є вже дефіцит певних моделей у мережі? Чи змінилися строки постачань автомобілів та запчастин при замовленні?

«У зв'язку з блокадою кордонів терміни доставки автомобілів та запасних частин, звичайно, були відповідно подовжені. Наразі маємо потребу збільшити транспортні потужності, іноді навіть утричі, порівняно з тим як було раніше, щоб доставити в Україну такі ж обсяги, як і раніше», - каже Марія Гарань, директор «Порше Україна».

«Факт блокування кордону не вплинув на наявність/відсутність певних моделей Nissan у дилерів. На наявність більше впливають можливості виробництва, які не погіршуються. Термін постачання змінився на той час, що автомобіль чекає перетину кордону, тобто близько 10 днів станом на сьогодні», - каже Дмитро Кондраков.

«Дефіцит певних моделей Renault вже відчули наші клієнти, оскільки терміни поставки суттєво збільшилися. Терміни доставки запчастин також збільшені у зв'язку з обмеженою пропускною здатністю пунктів перетину кордону», - ділиться інформацією Наталя Топтун.

«На даний момент у мережі Suzuki немає критичного дефіциту моделей. Хоча терміни постачань автомобілів та запчастин збільшився через черги на кордоні», - говорить Анастасія Любас.

Коли може настати пік дефіциту автомобілів чи запчастин на ринку через блокування?

«За нашими оцінками, ми наразі якраз проходимо пік дефіциту. Тим не менш, ситуація з термінами доставки може погіршитися, якщо інші країни ЄС підтримають блокування. Крім того, негативний вплив можуть мати такі фактори, як сезонність (різдвяні канікули за кордоном, підвищений попит на окремі категорії товарів), погані погодні умови, а також можливе посилення інтенсивності атак з боку Росії», - міркує Йозеф Граф, генеральний директор «Порше Україна».

«За нашими очікуваннями, найбільший дефіцит може бути в грудні 2023. З січня 2024 почнуть працювати альтернативні маршрути, над якими ми посилено працюємо», - оптимістично передбачає Дмитро Кондраков.

«Головною проблемою для нас на сьогодні є несвоєчасна поставка по контрактах, які мають бути виконані до кінця року. Передусім, це стосується наших зобов'язань за державними тендерами. Ми сподіваємося, що питання блокування кордонів буде вирішено на державному рівні найближчим часом», - сподіваються в АТ «Рено Україна».

На вирішення прикордонної проблеми найближчим часом представниками обох урядів сподівається й Анастасія Любас.

Є оператори, на які блокування кордонів взагалі не впливає. Таких обмаль, але вони є. 

«На щастя, ми не можемо прокоментувати цю тему, оскільки на поставки наших автомобілів блокування польського кордону не впливає. До заводу «Єврокар» у селі Соломоново на Закарпатті прокладена власна залізнична гілка, по якій надходять всі автомобілі та комплектуючі до них», - каже Зоя Українська, PR менеджер «Єврокар».

Як бачимо, чим довші черги на кордоні, тим більше проблем в автомобільній галузі. Але колапсу не сталося, і пік цієї кризи ми як раз зараз проходимо. Далі має бути вже легше.

Джерело: AUTO-Consulting

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація