Skoda працює над повністю електричною Octavia

Skoda працює над повністю електричною Octavia

23 вересня 2022
0

Чеська компанія Skoda поступово поповнює асортименти своїх моделей версіями на електротязі. Незабаром очікуються нові електричні модифікації, включаючи бестселер Octavia. Про це повідомляє британський Autocar.

Після успішного запуску електрокросів Enyaq IV та Enyaq Coupe IV у компанії Skoda планують запропонувати покупцям та інші моделі популярних сімейств. Зокрема, модель Octavia, яка у 2020 році подолала рекордну позначку 7 мільйонів проданих екземплярів, також отримає повністю електричний варіант.

Роботи над Octavia EV вже ведуться, тим більше що концерн VW Group, до якого входить чеський виробник, має все необхідне, щоб допомогти колегам з Млада Болеслава. Крім того, до 2026 року у компанії Skoda мають намір підготувати електричні версії Fabia, Karoq та Kodiaq. Заявлені терміни означають, що Skoda, швидше за все, використовуватиме платформу Scalable Systems Platform (SSP) для Octavia EV. Ця архітектура поступово замінить платформу MEB, що широко використовується в другій половині десятиліття, і в кінцевому підсумку стане основою для всієї VW Group.

За попередньою інформацією на передньопривідних моделях буде використовуватися два компактні електромотори, а на повнопривідних та спортивних модифікаціях vRS - чотири. Живлення для них забезпечить батарея нового покоління місткістю 89 кВтг, яка дозволить долати на одній зарядці до 595 км. Вона зможе поповнювати енергію на швидкісних станціях потужністю 200 кВт.

Говорячи про важливість і майбутнє Octavia, генеральний директор Skoda Клаус Зеллмер сказав: «Octavia - це фантастична машина, яку ми, звичайно, збережемо в сім'ї так довго, наскільки це можливо, оскільки у нас така велика клієнтська база... Ніколи не змінюйте команду-переможця».

Щодо нового покоління він сказав, що «ми хочемо зробити ринку кілька сюрпризів».

Нинішня четверта генерація Octavia зазнає модернізації та вже у новому дизайні з'явиться у дилерів у 2024 році. Прототипи машини в камуфляжі вже неодноразово помічалися на європейських дорогах. Зовнішні відмінності стосуватимуться бамперів та світлодіодної оптики, графіка якої стане виразнішою, як на нових Scala та Kamiq. Модульна платформа MQB дозволить запропонувати покупцям версії з ДВЗ та гібридними силовими агрегатами різних типів. У планах Skoda довести обсяг продажу електромобілів бренду до 70% до 2030 року.

Джерело: Обозреватель

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація